Etika

Etika

Pravidelné meditování může přispět k dobrému spánku

26.09.2014
Zen manažer
0/5
   ( 0 hlasů)
Rients Ritskes

Vlastním jádrem učení zenu je skutečná víra v to dobré uvnitř člověka. Poznatky získané meditací si učitelé zenu předávají "od srdce k srdci". Zen nezná dogmata ani svaté knihy. Spíše ukazuje cestu k tomu, aby se člověk pohroužil do sebe a uskromnil se. Přitom vyjde na povrch to dobré, co je v nás i ostatních. Při meditaci dáváme prostor našim pocitům. Nevyslovujeme je, ale zaměřujeme na ně svou pozornost, a tak poznáváme své skryté stránky. Toto sebepoznávání nám propůjčuje schopnost řídit naše myšlení a jednání. Meditovat znamená koncentrovat se, například se soustředíme na naše vdechy a výdechy. Není to nikterak jednoduché. Myšlenky vyvolané nezpracovanými emocemi odvádějí naši pozornost. Pokud se i přesto zcela koncentrujeme na dýchání, dosáhneme toho, že nás tyto emoce budou méně rušit.

Pravidelná meditace

Pravidelné meditování může přispět k tomu, že se nám bude lépe spát. Vše se daří lépe, pokud nám pohled na nás a naše okolí nezastiňuje příliš velké množství vjemů. Někdy i navzdory pohroužení se do sebe nejsme schopni dát našim myšlenkám jistý směr. Myšlenka, která nás rozptyluje, by nás měla naopak něčemu naučit. Umožňuje nám, abychom si uvědomili naše pocity. Stejně tak to platí i ve všedním životě. Pokud nemůžeme určitou činnost dokončit s plnou pozorností a zaujetím, pak našemu jednání zcela zjevně stojí v cestě myšlenka na jinou činnost. Tím, že v meditaci systematicky pátráme po této myšlence, dostaneme se o kousek blíž k naší pravé podstatě. To však vyžaduje jisté úsilí. Nejdůležitějšími předpoklady jsou disciplína a dobrý učitel zenu, který nás podpoří. Jen ten, kdo denně medituje a zkoumá své vlastní jednání, je schopen nechat mluvit své srdce místo starých pocitů a myšlenek, s kterými se ještě nevyrovnal. Manažer, který umí tímto způsobem pracovat na sobě i na svém jednání, si v hloubce svého nitra uvědomuje, co je skutečně dobré. A umí také lidi kolem sebe motivovat k jasnějšímu myšlení a pozornějšímu jednání.


zdroj: Rients Ritskes - Zen manažer, str.19, 20

Logo Můj deníček - Marek Kotala
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Doporučuji

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.