Co jsou kancelářské magnety a kam jinam se také hodí?

Co jsou kancelářské magnety a kam jinam se také hodí?

Z čeho jsou kancelářské magnety

04.11.2020
Zajímavosti
5/5
   ( 1 hlasů)

Kancelářské magnety, jak už název napovídá, jsou magnety určené hlavně do kanceláře. Dají se s nimi připnout dokumenty, listiny, plány k magnetické nástěnce. Jak vypadají, z čeho jsou vyrobené a jak silné? A hodí se i jinam než jen do kanceláře? Čtěte dál.

 

Pokud pracujete v kanceláři, možná tam máte magnetickou nástěnku, anebo flipchart či bílou popisovací tabuli whiteboard. Kromě toho, že se na ně dá psát k tomu určenými fixy, dobře poslouží i jako feromagnetická plocha – kovový podklad ideální pro magnety.

 

Pomocí magnetů k magnetické nástěnce připnete vytištěné grafy, plány, tabulky, návody, postupy, přehledy a budete je tak mít hezky na očích.

 

Z čeho jsou kancelářské magnety

Dříve byly v kancelářích, stejně jako ve školách, používané slabé feritové magnety, buď černé, zelené nebo jinak nabarvené. Jenže moc listin na ploše neudržely.

 

Proto jsou dnes nejoblíbenější moderní typy magnetů, takzvané neodymové, ze směsi NdFeB. Na přicvaknutí i mnoha listin na sobě vám stačí menší neodymové magnety než byly ty feritové.

 

Kancelářské magnety a kam se hodí

Typy kancelářských magnetů

Typů kancelářských magnetů je mnoho. Máte velký výběr a můžete je různě kombinovat. K dispozici jsou luxusně vypadající magnety s kovovým vzhledem, ale i různě barevné magnetické figurky nebo silné neodymové magnety zapouzdřené v pevném plastu, vyráběné v Česku.

 

Kancelářské magnety a kam se hodí

Hodí se kancelářské magnety i jinam do kanceláře?

I když může označení „kancelářské magnety“ svádět k používání jen v kanceláři, mají široké uplatnění i na mnoha dalších místech, například:

 

  • magnetické ocelové figurky se hodí na prezentace, přednášky,
  • zapouzdřené kancelářské magnety pro připnutí nákupních seznamů, receptů na ledničku, rodinných vzkazů,
  • barevné figurky na magnetické hry, třeba Člověče, nezlob se na stěně,
  • magnety s kovovým vzhledem pro přicvaknutí fotografií, pohlednic,
  • barevné kotoučové magnety k připevnění informací na plechovou skříň, ke kovové konstrukci v dílně a výrobě,
  • kancelářské magnety v transparentním pouzdře na označení, připevnění popisků v regálech, skladech, vzorkovnách, obchodě.

 

Jaké využití pro kancelářské magnety se hodí vám?

Logo Můj deníček - Marek Kotala