Zajištění výhod zázrakem

Zajištění výhod zázrakem

Proč se nedá přechytračit ekonomický zákon

Tři mistři úspěchu
0/5
   ( 0 hlasů)
Napoleon Hill, Joseph Murphy, Dale Carnegie

Často slýcháme politiky proklamovat svobodu, obzvláště pokud zrovna sbírají volební body. Málokdy však některý z nich zanalyzuje zdroj a povahu našich svobod.

Nemám žádný motiv ani postranní úmysl, mám pouze privilegium pustit se do analýzy tohoto tajemného, abstraktního, často špatně pochopeného "něčeho", co dává každému obyvateli Ameriky více výhod, příležitostí, možností ke zbohatnutí a také více svobod všeho druhu než kdekoli jinde na světě.

Tímto tajemným faktorem lidstva je kapitál!

Kapitál neznamená pouze peníze, jsou to spíše celé organizované skupiny jedinců, které řídí a plánují efektivní způsoby využití peněz tak, aby byly k užitku ostatním lidem a jim přinesly zisk. Peníze bez mozku jsou vždy velmi nebezpečné. Pokud jsou dobře využity, jsou tím nejdůležitějším na světě.

Jen jednoduchá snídaně v New Yorku, skládající se z grepového džusu, cereálií, vajíčka, chleba s máslem a oslazeného čaje, by nemohla být nabízena za dostupnou cenu, pokud by organizovaný kapitál nedal k dispozici lodě, vlaky a lidi, kteří to vše ovládají.

Parní lodě a vlaky se nezhmotní a nefungují jen tak. Vznikají jako reakce na potřeby civilizace prostřednictvím práce, důmyslné a organizované schopnosti lidí, kteří mají představivost, víru, nadšení, rozhodnutí a výdrž. Tito lidé jsou známí jako kapitalisté. Jejich motivací je budování, konstruování, dodávání kvalitních služeb, vydělávání a kumulování majetku. A protože dodávají služby, bez kterých by žádná civilizace neexistovala, získávají za to obrovské jmění.

Pokud jsou to peníze, čeho chcete v životě dosáhnout, nepřehlížejte možnosti, které vám nabízí země, jejíž občané jsou tak bohatí, že jen ženy utratí ročně za kosmetiku, rtěnky a make-up miliony dolarů. Vy, kdo chcete zbohatnout, se raději dvakrát rozmyslete, než se budete snažit jít proti systému, jehož občané utratí ročně stovky milionů dolarů za tak luxusní zboží, o kterém si ostatní lidé na světě mohou nechat jen zdát.

Také si pamatujte, že toto je jen začátek dostupných zdrojů pro vytvoření velkého majetku. Zatím jsme zmínili jen pár zbytných a luxusních věcí. Uvědomte si však, že tento svět obchodu, jenž vyrábí, přepravuje a prodává nové zboží, zaměstnává miliony lidí, kteří zase takto vydělají miliony dolarů a pak je opět utratí za nezbytnosti i luxusní hračky.

Obzvláště si pamatujte, že za tímto výměnným obchodem služeb a zboží je dostatek příležitostí ke zbohatnutí. A pokud o to stojíte, americká svoboda vám jen pomůže. Nic nikomu nebrání v tom, založit si svůj vlastní obchod. Pokud má někdo zvláštní talent, zkušenost či dovednost, může se dočkat opravdu velkých zisků. Ti, kdo nemají takové štěstí, mohou očekávat jen částky menší. Každý si může vydělat peníze na živobytí výměnou za opravdu ne moc práce.

I když se stane, že vládní úředníci ve své honbě za volebními hlasy umožní plenit národní majetek a třeba dané volby i vyhrají, neznamená to, že jejich úspěch bude mít dlouhého trvání. Každá penny, která nebyla účelně použita, musí být splacena i s úroky. Stává se, že ti, kdo činí takováto rozhodnutí, někdy nejsou sami dohnáni k zodpovědnosti. Těmito svými činy však pouze zadlužují své děti a děti svých dětí, a tak to může jít až do třetí či čtvrté generace. Z dluhu se nikdy nevyhnete. Lidé se někdy sdružují, aby donutili nadřízené snížit počet pracovních hodin a navýšit platy. Existuje však určitá hranice, za kterou nemůžou jít. Tou hranicí je zákon ekonomiky, a pokud se jej někdo snaží přechytračit, ve finále na tom nevydělá vůbec nikdo.

Logo Můj deníček - Marek Kotala
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Doporučuji

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.