Vytrvalost!

Vytrvalost!

a důslednost !

16.09.2014
Tři mistři úspěchu
0/5
   ( 0 hlasů)
Napoleon Hill, Joseph Murphy, Dale Carnegie

"...Někteří zbohatli, protože to jednoduše byla nutnost. Okolnosti je donutily, aby si vytvořili zvyk vytrvalosti, takže jim nezbylo než vytrvat.

 

Vytrvalost ničím nenahradíte! Žádná jiná vlastnost ji nemůže zastoupit. Když si to zapamatujete, může vás to povzbudit ve chvílích, kdy se bude zdát, že všechno jde pomalu a ztěžka. Sebejistota těch, kteří si vypěstovali vytrvalost, vítězí nad neúspěchy. Ač se jim mnohokrát nedaří, nakonec vždy vyšplhají na vrchol. Někdy to vypadá, že nás někdo tajně zkouší a předhazuje nám odrazující situace. Ti, co se zase zvednou a jdou dál, pak slyší: "Bravo!!! Věděli jsme, že to zvládneš." Tento skrytý  pokušitel nikomu nedopřeje snadné vítězství bez zkoušky odolnosti. Lidé, kteří testem neprojdou, nemohou dojít do cíle.

 

Ti, již projdou, jsou za svou vytrvalost bohatě odměněni. Za odměnu získají cokoli, co si předsevzali jako svůj cíl. A to není všechno! Získají i něco mnohem lepšího než jen hmotné statky. Poznají totiž, že "každá prohra s sebou nese i semínko příležitosti".

 

Existuje pár vyjímek z pravidla. Jsou to ti, co se nenechali udolat neúspěchem, ale viděli v něm jen dočasnou prohru. Umějí jít vytrvale vpřed, dokud jejich touha nezmění prohru ve vítězství. My, kteří stojíme na pomyslné postranní čáře v pozici sudího, vidíme až šokující počty lidí, již neuspějí, ale nikdy se nezvednou a nejdou dál. Vidíme i těch několik jedinců, kteří dočasnou porážku berou jako impulz zvednout se a víc se snažit. Tito lidé se nikdy nenaučí vidět černě. Co nám však zůstáva skryto, je něco, o čem jsme nikdy netušili, že existuje. Je to tichá, neodolatelná síla, která přichází na pomoc těm, kteří bojují s neúspěchem. Tuto sílu klidně můžeme nazývat vytrvalostí. Je zcela jisté, že pokud nejste vytrvalí, nemůžete nikdy v ničem pořádně uspět.

 

Vytrvalost je stavem mysli a jako takovou ji tedy můžeme kultivovat. Stejně jako ostatní stavy mysli je i vytrvalost založena na konkrétních příčinách..."

 

zdroj: Napoleon Hill, Joseph Murphy, Dale Carnegie - Tři mistři úspěchu, str.121

Logo Můj deníček - Marek Kotala
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Doporučuji

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.