Úvod - tři mistři úspěchu

Úvod - tři mistři úspěchu

Správné myšlení

02.09.2014
Tři mistři úspěchu
0/5
   ( 0 hlasů)
Napoleon Hill, Joseph Murphy, Dale Carnegie

Dnes jsem si pro vás připravil úvodní citaci z knihy "Tři mistři úspěchu - Napoleon Hill, Joseph Murphy, Dale Carnegie".

 

Pokud budete správně myslet, zbohatnete ... To není žádná nová myšlenka. Tucty motivačních knih vycházející již po desítky let jsou založeny na stejných pravidlech: to, jak přemýšlíte o svém životě a vlastním potenciálu, má zásadní vliv na vaše materiální statky. Dokonce i v profesní oblasti je často opomíjená síla naší mysli klíčem k úspěchu. Osedlejte si proto svou mysl a nic vám nebude stát v cestě! S rostoucím využíváním internetu roste i počet těch, kteří začínají podnikat a do začátku mají opravdu jen nápad. Abyste však proměnili svůj nápad v prosperující firmu, potřebujete vědět, jak krok po kroku postupovat, jak využít příležitostí a vytvořit z nich stabilní zdroj příjmů. Možná vás to překvapí, ale právě v knize Napoleona Hilla Myšlením k bohatství, která byla poprvé vydána roku 1937, najdete přesně rozvržený celý byznys plán.


Po americké krizi ve 30. letech se často stávalo, že se Američané po tolika letech chudoby cítili jakoby vyhořelí a v pasti. Nebyli schopni se vzpamatovat a jít dál, žili v beznaději a bez vyhlídky do budoucnosti. Překvapivě i v této době se ale někteří stali velmi bohatými, a to nejen obyčejně bohatými, avšak opravdu pohádkově bohatými. Mnoho z nás žijících dnes by s despektem asi řeklo, že to všechno byli jen ropní magnáti, monopolisté a lichváři. Jak snadné je zbohatnout, když máte ostré lokty, jste sobečtí, bezohlední a natolik bezostyšní, že bez skrupulí využijete ostatních k vlastnímu zisku.

Myšlením k bohatství

V roce 1937 Andrew Carnegie, jeden z těchto pohádkově bohatých ropných magnátů, najal mladého muže Napoleona Hilla, aby lidem jejich představu vyvrátil a ukázal, v čem obchodní úspěch opravdu tkví. Požádal Hilla, aby vedl rozhovory se stovkami známých a bohatých osobností a napsal pak knihu o jejich cestě za úspěchem a tajemství zbohatnutí. Tato kniha neměla být jen kompilací mnoha receptů na úspěch, měla za úkol odhalit jednu "magickou poučku", která je základem úspěchu. Podle Hilla v jeho předmluvě knihy Myšlením k bohatství, jež takto následně vznikla, to bylo právě přání pana Carnegieho, aby se tento kouzelný recept, který jemu samotnému vysloužil neuvěřitelné jmění, dostal mezi lidi, kteří by jinak neměli možnost zjistit, jak lidé přicházejí k bohatství. Jeho přáním bylo, aby Hill vyzkoušel a demonstroval, jak tento recept v praxi funguje, a představil jej prostřednictvím příběhů mnoha lidí, již skutečně zbohatli. Carnegie později řekl: "Tato poučka by se měla učit ve školách a na univerzitách. Pokud by byla předávána správným způsobem, stala by se revolucí výchovného systému a mohla by zkrátit školní docházku až o polovinu. Carnegie Hillovi prozradil ono tajemství ještě předtím, než začal na knize pracovat, takže to vlastně tajemstvím přestalo být. Ať už tomu ale říkáme jakkoli - tajemství, kouzelný recept, činitel nebo zásadní příčina úspěchu -, Hill zjistil, že nikdo z těch bohatých, se kterými promlouval, nezbohatl díky bezohlednosti, hamižnosti, předchozímu bohatství nebo vlivu.

 

Rozhovory vedl s takovými milionáři, jako byl například Thomas Edison, Henry Ford, Charles Schwab nebo dokonce Andrew Carnegie sám. Našel třináct společných jmenovatelů, jež spojovaly příběhy všech, se kterými mluvil. Všechny se dají obecně pojmenovat jako síla mysli. A ptáte se na onen recept? Všechny úspěchy začínají nápadem. V dnešním kontextu tato kniha dává překvapivě velmi moderní a stále platný návod, jak postupovat krok po kroku při zakládání úspěšné firmy. Na druhou stranu nám představuje tak trochu jinou touhu po zbohatnutí, protože Hill svou knihu napsal v jiné době. Například myšlenka na vydělání velkého množství peněz a pohádkovézbohatnutí byla americkou veřejností po krizi ve 30. letech bez debaty vnímána jako něco velmi pozitivního, obzvláště ve srovnání s předchozími lety beznaděje a bídy. Všeobecně se také předpokládalo, že peněz nabudete poctivě a tak, jak se má. Dnes s ničím takovým počítat nemůžeme. Ba naopak.

Potenciál na zbohatnutí je všude

A proto po ekonomickém kolapsu v roce 2008, jenž byl zažehnut právě chamtivostí, většina lidí na celém světě zatoužila po "osvíceném" obchodování a tzv. "zeleném" podnikání. Poté, co jsme byli svědky výsledků konání obrovské korporátní hamižnosti, pro řadu z nás přestalo být materiální bohatství cílem v jeho původní podobě. Už nechceme jen bohatnout, chceme také dělat něco smysluplného, co zároveň poslouží ostatním. Mimochodem, Napoleon Hill toto zmiňoval již dávno. Pokud budete vydělávat peníze na úkor druhých, je velmi nepravděpodobné, že vám to dlouho vydrží. Dvacáté století jeho slova jen potvrdilo. Příliš mnoho z nás se spálilo, než jsme se poučili. Přesto přese všechno doba, ve které byla kniha napsána, je té naší v mnoha věcech hodně podobná. Nové technologie všechno mění. Tenkrát to byla auta a elektřina, dnes je to internet a iPhone. Patenciál na zbohatnutí je všude. To, co Napoleon Hill řekl v roce 1937, přesně platí i dnes: "Pokud je váš nápad správná věc a věříte mu, pusťte se do toho a začněte." A změňte svůj život - i svůj bankovní účet - k lepšímu.

 

Tři mistři úspěchu, str.19,20,21.

Logo Můj deníček - Marek Kotala
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Doporučuji

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.