Touha pokračování

Touha pokračování

začátek každého úspěchu

29.09.2014
Tři mistři úspěchu
0/5
   ( 0 hlasů)
Napoleon Hill

Po pěti letech přišla šance, na kterou tak úpěnlivě čekal. Během celé té doby se nestalo naprosto nic, co by mu dalo byť jen zlomek naděje. Pro každého ve firmě, kromě jeho samotného, byl Barnes jen článkem v soukolí Edisonova molochu. Barnes se však od prvního dne, kdy tam začal pracovat, viděl již jako Edisonův partner. Tento příběh pozoruhodně ilustruje sílu konkrétní touhy. Barnes uspěl, protože si nic na světě nepřál víc, než stát se Edisonovým obchodním partnerem. Spálil za sebou všechny mosty a upřednostnil svou touhu před vším ostatním, až se mu nakonec splnila.

 

Když jel do Orange,

neříkal si: "Zkusím Edisonovi navrhnout, ať mi dá klidně jakoukoli práci."

Řekl si: "Až uvidím Edisona, sdělím mu, že jsem přijel, abych s ním začal obchodovat."

Neřekl si: "Budu tam pracovat pár měsíců, a když to nevyjde, dám výpověď a začnu někde jinde."

Naopak řekl: "Budu dělat cokoli, co mi Edison uloží, ale nakonec se stanu jeho obchodním partnerem."

Neříkal si: "Nebudu zavírat oči před jinými příležitostmi pro případ, že by mi to u Edisona nevyšlo."

Barnes tvrdil: "Přeji si na světě jen jedinou věc, a to stát se obchodním partnerem T. A. Edisona, a jsem rozhodnutý udělat pro to maximum. Spálím za sebou mosty a dám v sázku celou svou budoucnost, protože věřím, že dosáhnu toho, po čem prahnu."

 

Nenechal si otevřená žádná zadní vrátka, mohl buď zvítězit, nebo zkrachovat. A to je Barnesův příběh. Před mnoha lety žil jeden vojevůdce, který stál před zásadním rozhodnutím. Udělal jej a díky němu nakonec zvítězil ve slavné bitvě. Posílal své vojáky do bitvy proti většímu a silnějšímu protivníkovi. Vojáci se nalodili, odpluli vstříc nepříteli, a když se opět vylodili, dostali od svého vojevůdce rozkaz spálit své lodě. Vojevůdce jim před první bitvou řekl: "Teď vidíte své vlastní lodě spálené na popel. To znamená, že nemáme jinou šanci, jak se odtud dostat, než zvítězit. Víme, že naše možnosti jsou buď výhra, nebo porážka." A vyhráli! Každý, kdo chce vyhrát, musí být připraven spálit své lodě a zavřít všechna zadní vrátka. Jedině tak bude jeho mysl spalována touhou, jež je základní podmínkou vítězství.

Palčivá touha

Ráno po velkém chicagském požáru stála skupinka obchodníků na State Street, pozorovali doutnající ruiny toho, co bývaly jejich obchody. Pak se rozhodli uspořádat hlasování, zda Chicago znovu vybudovat, nebo zde skončit a začít někde jinde. Kromě jednoho hlasovali všichni pro odchod z Chicaga. Ten jediný obchodník, který hlasoval pro znovuobnovení města, ukázal na místo, kde stával jeho obchod, a řekl: "Pánové, na tomto místě vybuduji nejúspěšnější obchod na světě. A nezáleží na tom, kolikrát jej sežehnou plameny." A stalo se. Obchod postavil a ten tam stojí dodnes jako připomínka toho, co je palčivá touha. Snadnější by pro Marshalla Fielda bylo udělat přesně to, co udělali ostatní. Když se nedařilo, sebrali se a přesunuli jinam, kde doufali, že jim pšenka pokvete. Všimněte si rozdílu mezi Marshallem Fieldem a ostatními obchodníky. Je to právě to, co odlišuje Edwina C. Barnese od tisíce ostatních mužů, kteří také pracovali v Edisonově společnosti. Je to "TO", co odlišuje vítěze od poražených. Každý člověk začne toužit po zbohatnutí, jakmile dospěje do věku, kdy si uvědomí hodnotu peněz. Pouhé přání však nestačí. Co připraví cestu ke zbohatnutí, je silná touha spojená s nastavením mysli, jež hraničí s posedlostí. Další důležitou složkou je konkrétní plán cesty a způsobu vydělání peněz. Vše pak musíte pojistit vytrvalostí, jež nezná porážku. Metoda přerodu silné touhy v reálné finance obsahuje šest praktických kroků:

  1. Zaměřte se na konkrétní částku, kterou chcete vydělat. Nestačí jen vágně říci: "Chci mít spoustu peněz." Je opravdu důležité nastavit si jako cíl přesnou sumu peněz. (V následující kapitole vysvětlíme z psychologického hlediska, proč je to tak důležité.)
  2. Stanovte si, co na oplátku za tyto vytoužené peníze uděláte. (Na světě není nic zadarmo.)
  3. Určete konkrétní datum, do kdy onen majetek hodláte získat. 
  4. Připravte si velmi konkrétní plán, jak svého snu dosáhnete. Pořádně si rozmyslete, zda jste opravdu schopni a připraveni začít tento plán realizovat.
  5. Toto vše sepište do svého osobního prohlášení. Jmenujte částku, o kterou usilujete, datum, do kdy peníze získáte, co nabízíte na oplátku a také přesně popište svůj plán, jak danou sumu peněz vyděláte.
  6. Toto prohlášení si dvakrát denně přečtěte. Jednou těsně před spaním a podruhé ráno. Při čtení se již musíte cítit jako majitel oné vysněné částky.

 

 

zdroj: Napoleon Hill, Joseph Murphy, Dale Carnegie - Tři mistři úspěchu, str.38, 39, 40

Logo Můj deníček - Marek Kotala
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Doporučuji

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.