Touha jako zdroj peněz

Vytrvalost se rodí z touhy

Tři mistři úspěchu
0/5
   ( 0 hlasů)
Napoleon Hill, Joseph Murphy, Dale Carnegie

Vytrvalost je nezbytným faktorem v procesu přerodu touhy v její finanční ekvivalent. Základem vytrvalosti je silná vůle. Síla vůle a touha, pokud jsou správně zkombinovány, tvoří neodolatelný pár.

Lidé, kterým se podařilo zbohatnout, jsou obvykle považováni za chladnokrevné a bez slitování. Často tomu tak ale vůbec není. Mají jen silnou vůli, kterou spojují s vytrvalostí a touhou, aby měli jistotu, že opravdu dosáhnou svých cílů. Většina lidí při prvním náznaku neúspěchu nebo nezdaru obvykle všechny své plány zahazuje.

Někteří z nich svůj plán realizují navzdory všemu, dokud nezískají, co chtějí. Jsou to všichni ti Fordové, Carnegiové, Rockefellerové a Edisonové. Slovo vytrvalost nemá žádný další heroický vedlejší význam, jen odděluje zrno od plev. Startovacím bodem všech úspěchů je touha, to mějte neustále na paměti.

Slabá touha přináší slabé výsledky, stejně jako malý ohýnek vás jen stěží zahřeje. Pokud máte pocit, že nemáte dost vytrvalosti, můžete tuto slabost napravit zapálením silnějšího ohně vaší touhy.

Podvědomí pracuje neustále, ve dne v noci, ať jste vzhůru či spíte. Pouze sporadické snahy o aplikování našich pravidel nemají žádný význam. Abyste dosáhli výsledků, musíte aplikovat všechna pravidla tak dlouho, až si z nich vytvoříte návyk. Neexistuje jiný způsob, než si osvojit zaměření na peníze.

Chudoba navštěvuje ty, kteří jsou na ni svou myslí nastaveni, zatímco peníze přitahují mysli těch, již se na jejich přitahování připravují. Pokud vaše mysl není zaměstnána myšlenkami na zbohatnutí, okamžitě ji zaplní myšlenky na nedostatek peněz. Je to proto, že tyto myšlenky vznikají samovolně, nemusíte se nijak snažit. Pokud jste se nenarodili s vrozeným citem pro peníze, musíte si jej vědomě vytvořit.

Sebejistota těch, kteří si vypěstovali vytrvalost, vítězí nad neúspěchy. Ač se jim mnohokrát nedaří, nakonec vždy vyšplhají na vrchol. Někdy to vypadá, že nás někdo tajně zkouší a předhazuje nám odrazující situace. Ti, co se zase zvednou a jdou dál, pak slyší: "Bravo!!! Věděli jsme, že to zvládneš." Tento skrytý pokušitel nikomu nedopřeje snadné vítězství bez zkoušky odolnosti. Lidé, kteří testem neprojdou, nemohou dojít do cíle.

Vytrvalost je stavem mysli a jako takovou ji tedy můžeme kultivovat. Stejně jako ostatní stavy mysli je i vytrvalost založena na konkrétních příčinách:

  1. Konkretizace cíle. Vědět, co chcete, je asi tím nejdůležitějším krokem k vytvoření vytrvalosti. Pokud máte silný motiv, přenese vás přes všechny obtíže.
  2. Touha. Pomocí touhy je relativně snadné získat a udržet si vytrvalost.
  3. Víra v sebe sama. Pokud věříte, že svůj plán dokážete realizovat, tato víra se vám stane hnacím motorem. (Sebedůvěra a způsob jejího nabytí je popsána v kapitole o autosugesci.)
  4. Konkretizace plánů. Připravené plány, i když třeba nejsou praktické a nefungují, podporují vytrvalost.
  5. Dobrá znalost. Jistota, že jsou mé plány smysluplné ve vazbě na zkušenost a pozorování, podporuje vytrvalost. Naopak hádání místo vědění vytrvalost ničí.
  6. Spolupráce. Pochopení, porozumění a příjemná spolupráce s ostatními vytváří vytrvalost.
  7. Síla vůle. Zvyk soustředit se na přípravu plánů na dosažení kýženého výsledku také vede k vytrvalosti.
  8. Návyk. Vytrvalost je výsledkem návyku. Mysl vstřebává každodenní zážitky, kterými se živí. Například strach, který je naším nejhorším nepřítelem, může být účinně léčen častým opakováním odvážných činů. Ti, kdo byli ve válce, o tom vědí své.

 

zdroj: Napoleon Hill, Joseph Murphy, Dale Carnegie - Tři mistři úspěchu, str. 119 - 122

Logo Můj deníček - Marek Kotala
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Doporučuji

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.