Těsně před zlatem

Těsně před zlatem

neúspěch je těsně před cílem

26.09.2014
Tři mistři úspěchu
0/5
   ( 0 hlasů)
Napoleon Hill

Jednou z nejčastějších příčin neúspěchu je náš zvyk přestat, pokud se nám na chvíli nedaří. Tuto chybu někdy udělá každý z nás. R. U. Darby, jenž se později stal jedním z nejúspěšnějších pojišťovacích agentů v zemi, vypráví příběh svého strýce, který se v době zlaté horečky také nakazil touhou po zlatu a rozhodl se odjet na Západ kopat a zbohatnout. Nikdy neslyšel rčení, že víc zlata pochází z hlav zlatokopů než ze země samotné. Ohraničil si pozemek a vyrazil s krumpáčem a lopatou. Nebylo to jednoduché, ale jeho touha po zbohatnutí byla velká. Po týdnech kopání byl konečně odměněn prvním úspěchem v podobě zářivého valounu zlata. Aby jej ale mohl vytěžit, potřeboval silné stroje. Potichu zakryl důl a vrátil se zpátky domů do Williamsburgu v Marylandu, aby se příbuzným pochlubil svým úspěchem. Ti se složili na potřebné stroje a nechali mu je poslat k dolu. Strýc a Darby se vydali zpět pracovat v dole. První vozík zlata byl vytěžen a odvezen ke zpracování. Bylo potvrzeno, že narazil na nejbohatší žílu v Coloradu. Stačilo už jen pár dalších voziků, aby se zaplatily dluhy a oni získali omračující bohatství. Čím hlouběji se vrtáky zahlodávaly do země, tím větší byly naděje Darbyho a jeho strýce. Vtom se však něco stalo. Zlatá žíla zmizela.

Neúspěch je těsně před cílem

Dorazili až na samotný konec duhy, ale hrnec se zlatem nikde. Zoufale vrtali dál a dál ve snaze narazit znovu na žílu, vše bez úspěchu. Nakonec se rozhodli těžbu ukončit. Prodali stroje ve vetešnictví za pakatel a vydali se vlakem domů. Někteří vetešníci nebyli příliš chytří, tenhle však měl pod čepicí a najal si inženýra, aby důl pořádně prozkoumal a udělal odborné propočty. Inženýr prohlásil, že projekt zkolaboval, protože vlastníci dolu nic nevěděli o tzv. liniích zlomů. Podle jeho propočtů se žíla měla nacházet pouhé tři stopy od místa, kde Darby a jeho strýc přestali vrtat. A opravdu tam byla.


zdroj: Napoleon Hill, Joseph Murphy, Dale Carnegie - Tři mistři úspěchu, str.31

Logo Můj deníček - Marek Kotala
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Doporučuji

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.