Síla myšlenky

Síla myšlenky

myšlenky jsou vlastně věcmi

25.09.2014
Tři mistři úspěchu
0/5
   ( 0 hlasů)
Napoleon Hill

Vězte, že myšlenky jsou vlastně věcmi, a to velmi mocnými, obzvláště pokud jsou správně spojené s účelem, odolností a palčivou touhou proměnit je v bohatství nebo jiné materiální hodnoty. Edwin C. Barnes objevil, jak pravdivá je teorie "myšlením k bohatství". Nepodařilo se mu to však najednou, uvědomění přicházelo pozvolna a začalo jeho skutečně silnou touhou stát se obchodním partnerem Thomase Edisona. Jedním z Barnesových hlavních povahových rysů bylo, že věděl přesně, co chce. Jeho cílem bylo pracovat s Edisonem, ale ne pro něj. Pozorně sledujte Barnesův příběh a zaměřte se na popis toho, jak změnil svou touhu v realitu. Jeho prostřednictvím lépe poznáte oněch 13 principů, jež vedou ke zbohatnutí. Když E. C. Barnesovi přišlo poprvé na mysl jeho přání, nebyl v situaci, kdy by pro jeho uskutečnění mohl něco udělat. Měl před sebou dvě překážky. Neznal Edisona a neměl dost peněz na cestu vlakem do Orange v New Jersey. Takové překážky by byly pro většinu lidí dostatečně velké, aby je od realizace snu odradily.

Přání, Sen, Realita.

Barnese však nikoli, jeho přání nebylo jen tak obyčejné. A protože byl opravdu odhodlaný svůj sen zrealizovat, nakonec se rozhodl jet jako černý pasažér v nákladním prostoru vlaku, jen aby se tam dostal. Představil se v Edisonově laboratoři a řekl, že přijel s vynálezcem začít obchodovat. Když Edison na tento rozhovor později vzpomínal, řekl: "Stál tam přede mnou a vypadal jako obyčejný tulák. V obličeji měl však výraz, který vyzařoval neobyčejné odhodlání získat, pro co si přišel. Život mě naučil, že pokud muž něco chce tak urputně, že dá v sázku celou svou budoucnost, obvykle to získá. Dal jsem mu tedy příležitost požádat o to, co měl na srdci, protože mi bylo jasné, že se rozhodl zůstat, dokud nebude po jeho. Následující události mě utvrdily v tom, že jsem neudělal chybu." Edisona nepřesvědčilo to, co mladý Barnes řekl, což i sám uvedl. Také to rozhodně nemohlo být jeho vzezření, co mu získalo příležitost spolupracovat ve vysněné laboratoři, to dokonce hrálo proti němu. Byl to jeho nápad, myšlenka, která rozhodla. Kdyby se důležitost tohoto sdělení dala snadno předat každému, kdo jej čte, nepotřebovali bychom již další stránky knihy. Barnes při prvním setkání své vysněné partnerství s Edisonem nezískal. Dostal však možnost začít pracovat v jeho kancelářích. Dělal práci za minimální plat, která pro Edisona nebyla vůbec důležitá, ovšem pro Barnese hrála stěžejní úlohu. Získal tak příležitost prezentovat svůj záměr tam, kde jej jeho "partner" měl na očích. Měsíce ubíhaly jeden za druhým a nic významného, co by přibližovalo Barnese jeho cíli, se nedělo. Něco důležitého však probíhalo v Barnesově mysli. Jeho touha stát se Edisonovým partnerem neustále sílila.

 

Psychologové správně řekli: "Pokud je někdo na svou věc opravdu připraven, je to poznat." Barnes byl připraven na partnerství s Edisonem a navíc byl ještě připraven zůstat, dokud nezíská, pro co si přišel.

 

zdroj: Napoleon Hill, Joseph Murphy, Dale Carnegie - Tři mistři úspěchu, str.28,29

Logo Můj deníček - Marek Kotala
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Doporučuji

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.