Seznam hlavních atributů vůdčí osobnosti

Seznam hlavních atributů vůdčí osobnosti

Jak být vůdčí osobností

Tři mistři úspěchu
0/5
   ( 0 hlasů)
Napoleon Hill, Joseph Murphy, Dale Carnegie

 1. Neochvějná odvaha založená na dobré znalosti sama sebe a svého povolání. Žádný následovník nemůže být rád pod vedením vůdce, který si není jistý sám sebou. Takový vůdce bude velmi brzo zastíněn některým z jeho následníků.
 2. Sebeovládání. Ti, kteří nejsou schopni ovládnout sami sebe, nemohou dobře řídit ani ostatní. Sebeovládání je dobrým příkladem pro následovníky, ti inteligentnější jej napodobí.
 3. Smysl pro spravedlnost. Bez citu pro spravedlnost a fairplay nemůže žádný vůdce získat respekt ostatních.
 4. Rozhodnost. Ti, kteří váhají, prokazují svou nejistotu a nemohou se tak stát dobrými vůdci.
 5. Schopnost konkretizovat plány. Úspěšný vůdce musí umět plánovat práci a vypracovat plán. Lídr, jenž jen tak hádá bez praktického, konkrétního plánu, je jako loď bez kormidla. Dříve nebo později narazí.
 6. Zvyk dělat trochu víc, než za co dostanu zaplaceno. Úspěšný vůdce za svou pozici platí tím, že dělá víc než ostatní.
 7. Kouzlo osobnosti. Nedbalý nebo lhostejný člověk se nikdy nemůže stát úspěšným lídrem. Aby se někdo mohl stát vůdcem, musí mít u ostatních respekt a ten získá jen kvalitními lidskými vlastnostmi.
 8. Soucit a pochopení. Úspěšný lídr musí mít soucit se svými lidmi. Navíc jim ještě musí dobře rozumět a chápat jejich problémy.
 9. Cit pro detail. Pozornost k maličkostem odlišuje úspěšného lídra od těch ostatních.
 10. Ochota přijmout plnou zodpovědnost. Úspěšní vůdci musejí být připraveni převzít zodpovědnost za chyby svých podřízených. Pokud zodpovědnost přehazují na ostatní, nezůstanou lídry. Pokud následovník dělá chyby a projeví svou neschopnost, je to vina jeho nadřízeného.
 11. Spolupráce. Úspěšní vůdci musejí chápat pravidla spolupráce a být schopni navést ostatní, aby je také akceptovali. Leadership vyžaduje sílu a pro sílu je potřebná spolupráce.

Vztah zaměstnance a zaměstnavatele nebo vůdce a následovníka bude do budoucna fungovat jedině formou vzájemné spolupráce, ze které budou profitovat obě strany. V budoucnosti bude vztah zaměstnanec - zaměstnavatel nastaven spíše jako partnerství, tak jako tomu bývávalo dřív. Hitler, Stalin a Saddám Husajn jsou příklady vedení silou. Jejich vedení nevydrželo. V byznysu, financích a manuální práci se však i dnes často stává, že někteří lídři mají tendenci tento vzor vedení následovat. Mějte na paměti, že leadership vzájemným souhlasem je ta jediná správná cesta, která vydrží.zdroj: Napoleon Hill, Joseph Murphy, Dale Carnegie - Tři mistři úspěchu, 90 - 91

Logo Můj deníček - Marek Kotala
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Doporučuji

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.