Organizace plánování - krystalizace touhy v praxi

Jak zvládnout neúspěch
Jak plánovat
Naučili jsme se, že vše, co je stvořeno nebo získáno, začíná jako touha. Mění se z abstraktní v konkrétní a pak přechází do dílny představivosti. Plány pro její přerod ve skutečnost však musí být řádně připraveny a zorganizovány.
Teď se však musíte naučit, jak sestavit opravdu praktický plán:
- Spojte se s libovolným počtem lidí, které budete potřebovat pro vytvoření a zrealizování svého plánu k získání bohatství. Využijte principu "Tým odborníků". Dodržování daných instrukcí je naprosto nezbytné. Nic nezanedbejte!
- Než začnete tvořit svůj "Tým odborníků", řekněte si nejdříve, co sami můžete těmto profesionálům na oplátku za jejich spolupráci nabídnout. Nikdo jistě nebude pracovat zadarmo. Žádný inteligentní člověk by také samozřejmě neočekával, že pro něj někdo bude pracovat bez odměny. Existují však různé formy odměňování.
- Setkávejte se se svými poradci alespoň dvakrát týdně, dokud perfektně nevytříbíte svůj plán ke zbohatnutí.
- Mezi vámi a vašimi poradci musí vládnout naprostá harmonie. Pokud se vám tohle nepodaří dodržet do písmene, můžete očekávat jedině neúspěch. Princip týmu odborníků nefunguje, pokud v ní nepřevládá dokonalý soulad. Mějte proto na paměti, že:
- Vy jste součástí projektu, který má pro vás zásadní význam. Abyste uspěli, váš plán musí být bezchybný.
- Musíte využít výhody zkušeností, vědomostí, přirozeného talentu a představivosti ostatních mozků. A to v souladu s tím, jak ostatní bohatí lidé dosáhli svého úspěchu.
Nikdo nemá dostatek zkušeností, vzdělání, přirozeného talentu a znalostí, aby byl schopen zcela zásadně zbohatnout bez pomoci ostatních lidí. Vaše plány cesty za bohatstvím musí být společným dílem vás a vašich odborníků. Vy můžete vše iniciovat, ale rozhodně musíte své plány nechat zkontrolovat a odsouhlasit členy svého týmu odborníků. Pokud váš první plán neuspěje, nahraďte jej plánem novým. Když ani ten neuspěje, nahraďte jej dalším a tak pořád dokola, dokud nenajdete plán, který bude fungovat. Právě tady jsme došli k bodu, ve kterém většina lidí narazí, a díky tomu, že nejsou dostatečně vytrvalí, nakonec neuspějí. Nechali se odradit, a když jim jeden plán nevyšel, nepřišli s dalším, který by jej nahradil.
Thomas A. Edison tisíckrát neuspěl, než se mu podařilo vytvořit žárovku. Jinými slovy, tisíckrát se mu nezadařilo, ale nakonec bylo jeho snažení korunováno úspěchem.
Dočasný neúspěch byste měli chápat pouze jedním způsobem, totiž že váš plán má nějakou trhlinu. Miliony lidí prožijí svůj život v chudobě a nezdaru jen proto, že postrádají pořádný plán, kterým by zbohatly.
Často se stává, že u bohatých lidí vnímáme pouze jejich úspěch a nevnímáme jejich cestu jako celek s řadou neúspěchů, které byly nakonec korunovány triumfem.
Nikdo, kdo se bude řídit touto filozofií, nemůže očekávat dosažení výsledku bez problémů. Pokud narazíte, přijměte to jako fakt, že se zkrátka projevily nějaké nedostatky ve vašem plánování, napravte je, napněte znovu plachty a vyrazte na další cestu k vysněnému cíli. Pokud to vzdáte dřív, než dorazíte do cíle, stáváte se poraženým! Pamatujte si, že ten, kdo se vzdává, nikdy nevyhrává!
Tuto větu si napište velkým písmem na list papíru a ten umístěte někam, kde jej uvidíte každý večer, než půjdete spát, a také každé ráno před odchodem do práce.
Až budete vybírat členy do svého týmu odborníků, vybírejte si takové lidi, o nichž víte, že se nevzdávají snadno. Někteří lidé si pošetile myslí, že pouze peníze dělají peníze. To je omyl. Nástroj, který proměňuje touhu v její reálnou finanční hodnotu, je touha ... Samozřejmě za použití principů, kterými se zde zabýváme. Peníze samotné jsou pouze netečná látka. Nepohybují se, nemohou mluvit, pouze "slyší", pokud je ten, kdo po nich touží, volá.
Inteligentní plánování je základem úspěchu ve všech oblastech podnikání, díky kterým plánujeme zbohatnout.
Zde uvádíme detailní instrukce pro všechny, kteří plánují nabýt kýženého jmění prostřednictvím poskytování služeb. Asi vás potěší, že v podstatě všichni, kteří zbohatli, začali v oblasti služeb nebo prodejem nápadů. Ostatně co jiného bychom také mohli nabídnout na oplátku za zbohatnutí než to, čím disponujeme.
Obecně řečeno, na světě existují dva typy lidí. Jedni jsou známí jako vůdčí osobnosti a druzí jsou ti, kteří jdou s davem, tzv. následovníci. Sami se musíte rozhodnout, zda se ve svém oboru chcete stát vůdcem, nebo zda plánujete jít společně s ostatními. Rozdíl ve výsledku je velmi zásadní. Následovníci nemohou očekávat, že budou ohodnoceni stejně jako vůdci, kterým samozřejmě náleží vyšší odměna. Naneštěstí někteří následovníci mylně stejnou odměnu očekávají. Není nic špatného na tom být následovníkem. Na druhou stranu na tom není nic přínosného. Mnoho velkých vůdčích osobností se rekrutovalo z řad následovníků a stali se dobrými vůdci právě proto, že byli inteligentními následovníky. Až na pár výjimek platí, že kdo neumí inteligentně následovat, nemůže se ani stát dobrým vůdcem. Ti, kteří jsou schopni následovat vůdčí osobnost efektivně, se většinou velmi rychle dostanou i do čela. Bystrý následovník má velkou výhodu v tom, že se na své cestě za vůdčí pozicí může od jiných vůdců mnoho přiučit.
zdroj: Napoleon Hill, Joseph Murphy, Dale Carnegie - Tři mistři úspěchu, str. 86 - 89