Kde a jak se dají najít příležitosti ke zbohatnutí

Kde a jak se dají najít příležitosti ke zbohatnutí

Tři mistři úspěchu
0/5
   ( 0 hlasů)
Napoleon Hill, Joseph Murphy, Dale Carnegie

Zanalyzovali jsme principy, jak můžeme svého bohatství dosáhnout, a logicky se ptáme, kde lze takové příhodné příležitosti ke zbohatnutí najít. Pojďme se tedy podívat, co například Spojené státy americké nabízejí osobě hledající způsob, jak zbohatnout.

Na začátek si jen připomeňme, že USA je zemí, kde každý občan dodržující zákony může svobodně myslet i konat. Řada z nás nad touto výhodou vlastně nikdy nepřemýšlela. Nikdy jsme svou svobodu ani nesrovnávali s těmi, kteří ji nemají. Máme štěstí, že můžeme svobodně myslet, rozhodovat se o svém vzdělání, náboženství, politice, máme svobodu ve výběru zaměstnání, byznysu, můžeme bez problémů vlastnit a hromadit majetek, můžeme si vybrat, kde chceme žít, můžeme si vzít, koho chceme, máme svobodu a rovnost pro všechny bez rozdílu rasy, můžeme cestovat z jednoho státu do druhého, můžeme si vybírat jídlo a hlavně: můžeme se vydat na jakoukoli životní cestu, klidně s cílem stát se prezidentem USA. Máme spoustu dalších svobod, ale tento seznam vám dává nahlédnout na ty nejdůležitější, které obsahují příležitost. Výhoda svobody je o to zřetelnější, že Spojené státy jsou zemí, která všem svým občanům takto rozsáhlý seznam svobod garantuje.

Pojďme se teď podívat na další výhody, které nám svoboda vložila do rukou. Vezměme si například průměrnou americkou rodinu (mluvíme o průměrném příjmu) a sečtěme dohromady všechny možnosti, které jsou k dispozici každému členu rodiny v této zemi plné příležitostí.

  • Jídlo. Vedle svobody myšlení a konání máme všichni k dispozici tři nejzákladnější nezbytnosti pro život - jídlo, oblečení a přístřeší. Díky naší všeobecné svobodě má průměrná americká rodina k dispozici širokou nabídku jídla z celého světa, a to vše za velmi dostupné ceny.
  • Přístřeší. Taková průměrná rodina žije v hezkém domě s vytápěním, elektrickým osvětlením, plynem na vaření, a to vše za rozumné ceny. 
  • Oděv. Kdekoli v Americe si lidé mohou pořídit oblečení za příjemné ceny, jež si jejich rodina může dovolit zaplatit. 

Zmínili jsme jen tři základní potřeby: jídlo, oděv a přístřeší. Průměrný americký občan má však řadu dalších privilegií a výhod a nemusí se nijak výrazně snažit ani pracovat víc než osm hodin denně. Mezi tyto vymoženosti patří například automobilová doprava, kterou může skoro každý využívat za velmi rozumné ceny. Průměrný Američan má zajištěná vlastnická práva lépe než kdekoli jinde na světě. Navíc může mít jistotu, že peníze, které uloží do banky, vláda ochrání a v případě krachu banky nahradí. Pokud chce jakýkoli americký občan cestovat z jednoho státu do druhého, .nepotřebuje pas, může jet, kdykoli se mu zachce, a stejně tak se i vrátit. V jiných zemích není tak snadné cestovat a většinou to obnáší vyšší náklady.

 

zdroj: Napoleon Hill, Joseph Murphy, Dale Carnegie - Tři mistři úspěchu, str. 107 - 109

Logo Můj deníček - Marek Kotala
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Doporučuji

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.