JAK SE NAUČIT VĚŘIT

JAK SE NAUČIT VĚŘIT

Myšlením k bohatství

27.02.2015
Tři mistři úspěchu
0/5
   ( 0 hlasů)
Napoleon Hill, Joseph Murphy, Dale Carnegie

Víra je stav mysli, který lze do našeho podvědomí vpravit neustálým ujišťováním a opakováním, je to něco jako autosugesce. Abychom si to vysvětlili na příkladu, řekněme si třeba, proč čtete tuto knihu. Zřejmě proto, abyste se naučili přeměňovat myšlenku a touhu ve skutečnost, což jsou v tomto případě peníze. Pokud se necháte vést instrukcemi této kapitoly o autosugesci, budete schopni přesvědčit své podvědomí, že věříte, že získáte, po čem toužíte. Vaše podvědomí na to bude reagovat vírou, kterou pak ostře následují konkrétní kroky realizace vaší touhy.

 

Naše podvědomí

Jak funguje víra, je téměř nemožné popsat. Je to, jako byste chtěli slepému říci, jak vypadá červená - nemáte ji s čím srovnat. Pokud jste si osvojili našich třináct pravidel, pak je víra stav mysli, který si můžete přivodit prostřednictvím vůle. Je to stav mysli, jenž vzniká dobrovolně, pokud zmíněná pravidla aplikujete. Jediný způsob, jak vyvolat víru, je opakování příkazů a ujišťování našeho podvědomí.

 

Pravidelné myšlenky vedou k víře

Zkusme si ji vysvětlit tím, jak se lidé stávají zločinci. Jeden slavný kriminalista vysvětloval, že se v zásadě děje asi toto: „Když se lidé poprvé setkají se zločinem, odsoudí jej. Když v jeho dosahu ale zůstanou déle, zvyknou si na něj a otrnou. Pokud ve zločineckém prostředí zůstanou ještě déle, zločin přijmou jako normu a začnou jej také páchat." Naprosto stejně to funguje s vírou. Pokud pravidelně zásobujete své podvědomí určitou myšlenkou, stane se, že ji přijmete jako fakt a následně se přesunete k procesu realizace. Všechny myšlenky ve spojení s emocemi a vírou se okamžitě přesunují do procesu realizace. To, co rozhýbává myšlenky, co jim dává impulz, jsou pocity. A pokud jsou všechny tři silné emoce, tedy láska, víra a sex, ve spojení, působí daleko silněji, než když je každý z těchto pocitů osamocen. A stejně jako myšlenky ve spojení s vírou ovlivňují pozitivně či negativně naše podvědomí, funguje to i s emocemi. To znamená, že negativní emoce mají silný vliv a fungují na stejném principu jako ty pozitivní.

 

 

Takto si lze vysvětlit onen záhadný fenomén lidí, kteří nemají v životě štěstí nebo se jim zkrátka obecně nedaří. Na světě jsou miliony lidí, kteří věří, že jsou odsouzeni k chudobě a neúspěchu, protože jsou polapeni záhadnými negativními silami, nad nimiž nemají kontrolu. Ve skutečnosti jsou to však oni sami, kdo si neštěstí přivolávají právě negativní vírou, kterou pak jejich podvědomí přetvoří v realitu. Myslím, že teď je správná chvíle, abychom vám ještě jednou vysvětlili, že pokud jakoukoli touhu proměníte ve víru, jste již kousek od svého cíle. Víra je onen element, který proměňuje myšlenku v realitu.

 

Mysl je ovlivnitelná

Nic vám nestojí v cestě, pokud chcete působit na své podvědomí, stejně jako se to povedlo mně a mému synovi. Abychom si uměli zcela přestavit, jak to funguje, zkusme svému podvědomí namluvit, že jsme už získali ony materiální statky, po kterých toužíme. Podvědomí si vytvoří obrázek této situace a ten je okamžitě předán víře, aby se začala činit. Myslím, že jsme si pro začátek řekli o víře dost, nyní je důležité začít ji procvičovat v praxi. Budete se zlepšovat podle toho, jak moc budete zkoušet věřit, nestačí pouze přečíst si návod. Pokud je pravdou, že se kdokoli, kdo je v neustálém styku se zločinem, stane kriminálníkem (což je mimochodem fakt), znamená to na druhou stranu, že každý, kdo své podvědomí zásobuje ujišťováním, že věří, je nakonec schopen uvěřit. Mysl je ovlivnitelná. Pokud zcela pochopíte toto pravidlo, bude vám jasné, proč se musíte ve svém životě zaměřit na pozitivní emoce a snažit se naopak vytlačit jakékoli negativní. Mysl ovládaná pozitivními pocity je živnou půdou pro víru. A vírou ovlivněná mysl předává do podvědomí instrukce pro realizaci našich přání.

 

 

 

zdroj: Napoleon Hill, Joseph Murphy, Dale Carnegie - Tři mistři úspěchu, str. 50 - 52
Logo Můj deníček - Marek Kotala
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Doporučuji

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.