Jak poznat nedostatek vytrvalosti

Jak poznat nedostatek vytrvalosti

Vytrvalost je cestou úspěšných

Tři mistři úspěchu
0/5
   ( 0 hlasů)
Napoleon Hill, Joseph Murphy, Dale Carnegie

Na této stránce najdete seznam opravdových nepřátel, kteří stojí mezi vámi a vaším cílem. Najdete zde nejen příznaky naznačující nedostatek vytrvalosti, ale také hluboce zakořeněné příčiny jejího nedostatku.

Projděte si tento seznam opravdu pečlivě a pak se sami sebe upřímně zeptejte, zdali chcete vědět, kdo opravdu jste a čeho jste schopni. Tento seznam obsahuje slabosti, se kterými se musí vyrovnat každý, kdo to chce někam dotáhnout. 

 1. Neschopnost rozpoznat a jasně definovat, co vlastně chceme. 
 2. Bezdůvodné i odůvodněné otálení (obvykle vysvětleno všemožnými výmluvami a alibi). 
 3. Nedostatek zájmu dále se vzdělávat a specializovat se. 
 4. Nerozhodnost a oddalování nutných povinností místo toho, abychom je ihned řešili. 
 5. Zvyk spoléhat na výmluvy místo konkrétního plánování a okamžitého řešení problémů. 
 6. Spokojenost sama se sebou. Toto se moc nedá léčit a jedincům, kteří tímto problémem trpí, není pomoci. 
 7. Lhostejnost. Obvykle se projevuje souhlasným postojem a neustálým hledáním kompromisů místo toho, abychom si stáli za svým a prali se za sebe. 
 8. Zvyk svalovat svou vinu na druhé a brát nepříznivé okolnosti za dané. 
 9. Slabá touha způsobená špatným výběrem motivu, který vyvolává akci. 
 10. Ochota či vůle přestat při prvním náznaku porážky (založeno na jedné nebo více obavách). 
 11. Nedostatek organizace při plánování a chybějící psaná forma plánu, která je nutná pro pozdější analýzu. 
 12. Zvyk neposouvat se kupředu a nechytit se příležitosti, když se ukáže. 
 13. Přání místo chtění. 
 14. Zvyk spokojit se s chudobou místo toho, abychom se snažili zbohatnout. Nedostatek ambicí při používání sloves být, dělat a vlastnit. 
 15. Hledání všemožných zkratek v cestě za zbohatnutím. Snaha dostávat, aniž bychom dávali. Obvykle se tato vlastnost objevuje u hazardu či v honbě za "kšeftíky".
 16. Strach z kritiky, neschopnost vytvářet plány a uskutečňovat je, protože se obáváme reakce okolí. Tento nepřítel je hned prvním na seznamu, protože většinou existuje jen v našem podvědomí, zatímco ve skutečnosti se nic takového neděje.
Lidé také často nevyužijí obchodních příležitostí jen proto, že se bojí, co by ostatní řekli, kdyby se to nepovedlo. Tento strach z kritiky je velmi často silnější než touha dosáhnout úspěchu.
Příliš mnoho lidí se bojí nastavit si vysoké cíle, nebo dokonce vybrat si kariéru, po které touží, protože mají strach, že by jim příbuzní a kamarádi mohli říct: "Nemiř tak vysoko, lidi si budou myslet, že ses zbláznil."
Mnoho lidí věří, že materiální úspěch je výsledkem náhodného štěstí. Částečně je to pravda, ale ti, kteří spoléhají jen a pouze na štěstí, budou zklamaní, protože přehlédnou ještě jeden důležitý faktor. Jsou to znalosti, se kterými štěstí vytváří úspěch.

 

 

zdroj: Napoleon Hill, Joseph Murphy, Dale Carnegie - Tři mistři úspěchu, str. 122 - 124

Logo Můj deníček - Marek Kotala
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Doporučuji

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.