Hlavní příčiny neúspěchu

Hlavní příčiny neúspěchu

Jak se vyvarovat neúspěchu

Tři mistři úspěchu
0/5
   ( 0 hlasů)
Napoleon Hill, Joseph Murphy, Dale Carnegie

Je tragické, kolik lidí se tak moc snaží uspět a nakonec se jim to nepodaří. Tragédie tkví v té obrovské většině, která neuspěje, oproti těm málo jedincům, jimž se to podaří. Zdá se, že je s naší civilizací a vzdělávacím systémem něco opravdu v nepořádku, pokud je možné, aby 98 % lidí v životě neuspělo. Existuje 13 principů, jak zbohatnout. V této kapitole se budeme věnovat oněm důvodům, proč se lidem nedaří. Až budete seznam pročítat, sebekriticky hodnoťte sami sebe a zjistěte, kolik příčin stojí mezi vámi a úspěchem.

 1. Chybějící dobře definovaný životní cíl. Člověku, který nemá ústřední životní cíl, lze velmi těžko pomoci. Devadesát osm lidí ze sta, takový cíl nemělo a zřejmě právě to bylo důvodem jejich neúspěchu.
 2. Nedostatek ambicí mířit nad průměr. Myslíme si, že pro toho, kdo je natolik netečný, že nechce jít v životě trochu dále a nechce za úspěch zaplatit, v podstatě neexistuje žádná naděje.
 3. Nedostatečné vzdělání. Toto je hendikep, který lze celkem snadno překonat. Praxe ukázala, že ti nejvzdělanější lidé jsou většinou samoukové. Vzdělání neznamená jen titul. Každý vzdělaný člověk se v životě naučil dostat, co chce, aniž by musel jakkoli porušit práva ostatních. Vzdělání neznamená jen vědomosti, je to umění efektivně a usilovně tyto vědomosti aplikovat. Lidé nedostávají zajímavé platy za to, co vědí, ale za to, že své vědomosti dokážou patřičně využít. 
 4. Nedostatek disciplíny. Disciplína je součástí sebeovládání. Znamená to, že musíte být schopni kontrolovat své negativní vlastnosti. Než začnete ovládat okolnosti, musíte nejdřív ovládat sami sebe. 
 5. Sebekontrola je asi ten nejtěžší úkol, který existuje. Pokud neovládnete své nitro, ono ovládne vás. Když se podíváte do zrcadla, uvidíte tam současně svého nejlepšího přítele i největšího nepřítele. 
 6. Otálení. Toto je jedna z nejčastějších chyb, které skutečně vedou k neúspěchu. Otálení stojí ve stínu každého z nás a jen čeká na svou příležitost zkazit nám šanci na úspěch. Většina z nás prožije život v neúspěchu, protože jsme pořád čekali na ten správný okamžik.Nečekejte! Nikdy nebude ten pravý čas. Začněte teď a tady, využijte prostředky, kterými vládnete nyní, a ty lepší objevíte cestou. 
 7. Nedostatek vytrvalosti. Většinou umíme něco začít, ale dotahování do konce bývá kamenem úrazu. Navíc jsme také velmi náchylní k tomu, vzdávat se při prvním signálu neúspěchu. Vytrvalost ničím nenahradíte. Vytrvalá osoba rychle odhalí triky otálení a zamezí jejich návratu. Neúspěch totiž s vytrvalostí nekamarádí.
 8. Negativní osobnost. Nemáte šanci uspět, pokud odpuzujete ostatní svou negativní povahou. Úspěch přichází prostřednictvím síly, ale tu můžete získat jedině za pomoci druhých. Negativní osobnost nepřitáhne nikoho ke spolupráci. 
 9. Špatná volba životního partnera. To je také velmi častý důvod neúspěchu. Vztah v manželství lidi odhaluje. Pokud nežijete v harmonickém vztahu, velmi pravděpodobně se vám nepodaří uspět. Navíc to bude forma neúspěchu způsobená nespokojeností, která zabíjí veškeré ambice. 
 10. Přílišná opatrnost. Na toho, kdo hraje pouze na jistotu, obvykle nezbude víc než jen zbytky po ostatních. Přílišná opatrnost je stejně špatná jako lehkomyslnost. Obou extrémů bychom se měli vyvarovat. Štěstí je součástí života, nebojte se tolik.
 11. Špatná volba partnerů v byznysu. Další z velmi častých důvodů prohry. V oblasti marketingu osobních služeb byste si měli dát obzvláště velký pozor na výběr zaměstnavatele. Měl by vám být dostatečnou inspirací, být dostatečně inteligentní a úspěšný. Soupeříme s těmi, se kterými jsme v úzkém vztahu. Vyberte si proto šéfa, se kterým stojí za to soupeřit. 
 12. Pověrčivost a předpojatost. Pověrčivost je forma strachu. Také je znakem hlouposti. Lidé, kteří mají otevřenou mysl, se ničeho nebojí. Nedostatek entuziasmu. Bez nadšení nemůžete nikoho přesvědčit. Entuziasmus je nakažlivý a každý, kdo jej má, je v kolektivu oblíbený. 
 13. Intolerance. Ten, kdo nemá otevřenou mysl, se málokdy pohne kupředu. Intolerance znamená, že jste prostě přestali vstřebávat další znalosti. Ty nejničivější formy intolerance souvisejí s rasami, náboženstvím a politickým smýšlením. 
 14. Hádání místo pořádného myšlení. Většina lidí ustavičně chybuje v tom, že si díky své lhostejnosti a lenosti nezjistí potřebná fakta, na kterých by založili svůj názor. Raději se uchylují k hádání a rychlým úsudkům. 
 15. Nedostatek kapitálu. Na tomto problému si vyláme zuby řada lidí, kteří začínají podnikat. Nemají dostatečnou rezervu, jež by je přenesla přes prvotní otřesy a problémy a dala jim možnost vydržet, dokud si neudělají jméno.

Jedno z nejstarších pravidel říká: "Poznejte sami sebe!" Pokud nabízíte produkt, musíte jej také dobře znát. To samé platí o vašich nabízených službách. Měli byste znát všechny své chyby, abyste byli schopni je buď překlenout, nebo se jich zcela zbavit. Měli byste znát své silné stránky, abyste na ně také mohli poukázat. Znát sami sebe však můžete pouze prostřednictvím detailní analýzy.

Ještě předtím, než začnete mluvit o zvýšení platu ve svém součas ném zaměstnání nebo si hledat nové místo, si musíte být jisti, že stojíte za víc, než nyní dostáváte.

Jedna věc je chtít peníze - ty chce asi každý. Něco jiného je však zasloužit si je. Řada lidí si plete svou touhu s nárokem. Vaše finanční požadavky jsou jedna věc a vaše skutečná cena je věc druhá. Vaše cena je postavena výlučně na vaší schopnosti dodat kvalitní služby nebo na vaší schopnosti řídit ostatní tak, aby tyto služby poskytovali.zdroj: Napoleon Hill, Joseph Murphy, Dale Carnegie - Tři mistři úspěchu, str. 99 -104

Logo Můj deníček - Marek Kotala
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Doporučuji

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.