Autosugece jako médium pro ovlivňování podvědomí

Autosugece jako médium pro ovlivňování podvědomí

Ovlivňování podmědomí

Tři mistři úspěchu
0/5
   ( 0 hlasů)
Napoleon Hill, Joseph Murphy, Dale Carnegie

Úspěch je spojen s emocemi

Autosugesce je termín užívaný pro všechny druhy sugesce a stimulování vlastní mysli prostřednictvím pěti smyslů. Jinými slovy, autosugesce je ovlivňování vlastního já. Je prostředníkem mezi podvědomím a tou částí naší mysli, kde vznikají vědomé myšlenky. Převládající myšlenky, kterým dovolíme zůstat v našem vědomí (ty mohou být jak pozitivní, tak negativní), pak prostřednictvím autosugesce dobrovolně dosáhnou podvědomí, kde jej ovlivňují ke svému obrazu.

Žádná myšlenka, ať pozitivní či negativní, nemůže bez pomoci autosugesce dosáhnout podvědomí, jedinou výjimkou jsou myšlenky přicházející z éteru. Můžeme to vysvětlit i tak, že všechny smyslové vjemy jsou nejprve zastaveny vědomou částí mysli, která je pak vpustí do podvědomí nebo nikoli. Tato vědomá bariéra slouží na ochranu našeho podvědomí. 

Autosugescí vlastně ovládáme, zda svou mysl zásobujeme konstruktivními myšlenkami, nebo ji naopak dovolíme plnit se negativním myšlením.

Pamatujte si proto, že když si čtete nahlas své prohlášení (čímž si vytváříte pozitivní vztah k penězům), nebude pro vás mít žádný přínos, jestliže čtení pořádně neprocítíte. Pokud si milionkrát zopakujete onu slavnou formuli Emila Couého "den za dnem se stávám lepším a lepším", aniž byste to spojili s pocity, nic se nestane. Vaše podvědomí je schopné registrovat pouze ty myšlenky, které jsou spojené se silnými emocemi. Toto je tak důležitý fakt, že se vyplatí opakovat jej v každé kapitole. Jeho nepochopení totiž vysvětluje, proč většina lidí přese všechno snažení nedošla kýžených výsledků. Jen slova bez emocionálního prožitku s podvědomím nic neudělají. Dokud se nenaučíte, jak spojit hlasitě vyslovená slova s pocitem opravdové touhy, neuspějete.

Prvotní nezdary Vás nezlomí!

Nenechte se odradit prvotními nezdary. Pamatujte si ono pravidlo, že na světě není nic zadarmo. Schopnost dosáhnout podvědomí má svou cenu a vy ji musíte také zaplatit. Nemůžete podvádět, ani kdybyste chtěli. Dovednost komunikace s podvědomím vás bude stát nikdy nekončící úsilí. Nemůže být levnější. Vy a jen vy sami se musíte rozhodnout, zda vám stojí za to zaplatit takovou cenu. Moudrost a bystrost samy o sobě nepřitáhnou majetek, stává se jen opravdu velmi zřídka, že zapracuje náhoda a povede se to.

Nečekejte na konkrétní plán, jak peníze vydělat, pro začátek si jen představte sami sebe jako boháče a od svého podvědomí vyžadujte, aby potřebný plán vytvořilo. Vyčkávejte pak příchodu plánu a buďte ve střehu. Jakmile se objeví, musíte začít jednat. Až přijde, bude to zřejmě jen takový záblesk ve vaší mysli prostřednictvím šestého smyslu, něco jako náhlá inspirace. Tato inspirace ve skutečnosti může být zpráva od Nekonečné inteligence. Važte si jí a začněte jednat, jakmile zprávu obdržíte. Pokud to neuděláte, může to váš úspěch fatálně ovlivnit.

Ve čtvrtém z našich šesti kroků se píše: "Vytvořte si konkrétní plán, který naplníte svou touhou, a začněte ho realizovat." Měli byste tuto radu uposlechnout přesně tak, jak je napsána. Když připravujete plán na zbohatnutí prostřednictvím přeměněné touhy, nedejte na svůj rozum. V tomto případě vám nebude radit dobře. Navíc mohl zlenivět, a pokud byste spoléhali jen na něj, mohl by vás zklamat.

Shrnutí instrukcí

Řekněme například, že do prvního ledna si naplánujete vydělat 100 000 korun. Než je získáte, budete po dobu pěti let poskytovat služby obchodního zástupce. Vaše prohlášení by pak mělo vypadat asi následovně: "Do prvního ledna (roku toho a toho) budu vlastnit 100 000 korun. Tyto peníze budu do tohoto data získávat postupně. Na oplátku budu poskytovat ty nejlepší služby, kterých jsem ve své profesi schopen (Popište zde, co a jak budete prodávat).

Věřím, že budu tyto peníze vlastnit, má víra je tak silná, že už teď je před sebou vidím. Mohu si na ně sáhnout. Teď už čekají jen na přesun ke mně podle toho, jak dobře budu na oplátku poskytovat své služby. Očekávám plán, kterým nashromáždím tyto peníze, a zavazuji se dodržovat jej, až ho obdržím."

Lidstvu je typická skepse vůči všemu novému. Budete-li se však řídit pravidly, která jsme vám nastínili, skepsi vystřídá víra a ta se obrátí v absolutní víru. V té chvíli pak opravdu budete moci říct: "Jsem strůjcem svého osudu, jsem kapitánem své duše."zdroj: Napoleon Hill, Joseph Murphy, Dale Carnegie - Tři mistři úspěchu, str. 65 - 70

Logo Můj deníček - Marek Kotala
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Doporučuji

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.