15 věcí, kterých se musíte vzdát abyste byli úspěšní

15 věcí, kterých se musíte vzdát abyste byli úspěšní

abyste byli úspěšní

01.08.2014
Top
0/5
   ( 0 hlasů)
Marek Kotala

Přemýšleli jste někdy, proč jste ještě v životě nedosáhli vyšší úrovně podnikaní? Víte, existuje několik věcí, které Vám brání v dosažení Vašich cílů. Rozdíl mezi stagnací a růstem je často na úzké hranici. Zde je 15 věcí, které byste měli vědět, abyste byli úspěšní:

 

1.  Odhoďte masku

Abychom předešli odmítnutí nebo negativním odezvám od ostatních, které nás zraní, raději se schováme za masku, za kterou si myslíme, že bychom měli opravdu být. Mějte odvahu být sami sebou, ukažte své emoce a stůjte si za svým v jakékoliv situaci i s rizikem nesouhlasu ostatních. Neukazujte z vaší strany jenom to dobré, ale přiznejte, že jste udělali i chybu. Chybovat je totiž lidské.


''Chyba zní jako pravda a cítí se jako odvaha. Přiznání a odvaha přiznat chybunení žádná slabost'' - Brené Brown

 

2. Vzdejte se své víry v budoucnost

Ano, vaše vize budoucnosti má své naděje, své sny a touhy - ale Vaše budoucnost závisí na rozhodnutí, které uděláte ještě dnes. Věřte v přítomnost. Tuto chvíli už nikdy nevrátíte zpět - minulé momenty jsou pryč a budoucnost ukáže, jak jsme se v daném momentu rozhodli. Úspěch začíná v tento moment. Máte možnost s tím hned něco udělat. Všímejte si co se děje kolem vás, co vidíte, slyšíte, cítíte..

 

''Hluboce se zamyslete na tím, že přítomný okamžik je vše co máte. Proveďte nyní důležité zaměření  na svůj život.'' - EckhartTolle , Síla okamžiku

 

3. Vzdejte se svého SOS (shiny object syndrome)

Určitě vás pronásleduje další efektivní myšlenka nebo tajné zkratky k úspěchu - jste na těchto myšlenkách závislí. Zkratka k úspěchu není, ale všichni ji chceme. Nejlepší zkratka je čas a zdravé myšlení. Všechna snaha, která se zdá lákavá, skutečně lákavá je. To nás nutí se ohlížet na to co bylo a přemýšlet o tom co bude. Udělejte si čas a rozplánujte si veškeré aktivity a nápady. Pak stojí za to se jich držet a pokračovat.

 

''Nevěř ničemu, ani tomu, co říkám já. Věř jen tomu, co si sám ověříš'' - Buddha

 

4. Vzdejte se potřeby schvalování návrhů od ostatních

Můžete sabotovat svůj úspěch v případě, že uděláte rozhodnutí, které nemá cíl, abyste zabránili nesouhlasu. Vaše ego žádá o uznání, které nikdy nekončí. Tím si necháváte ujít potencionální příležitosti a to jenom kvůli strachu, že Vás budou kritizovat. Vyberte si chytře mezi tím, co je dobré pro Vaše ego a to, co je dobré pro Váš úspěch.


''Opravdu silný člověk nepotřebuje souhlas ostatních, stejně jako lev nepotřebuje souhlas od ovce'' - Vernon Howard

 

5. Není ''NE'' jako ''NE''

Vyberte správný význam slova NE. Některé  ''NE'' neznamená ''NE'', ale znamená ''NE TEĎ'' nebo ''NE TAKHLE''. Jestliže chcete dosáhnout úspěchu, neberte odmítnutí od ostatních jako konečný verdikt. Berte to jako užitečnou zpětnou vazbu, která říká: ''Jen tak dál!''

 

6. Nerozlišujte Váš soukromý život a Váš pracovní život

Všechny aspekty vašeho života se vzájemně propojují. Musíte věřit, že Váš osobní život nemá vliv na Váš úspěch v podnikání. Bráníte Vašemu růstu, pokud máte nepořádek v životě. Opravdový úspěch zahrnuje všechny oblasti. Přeneste vášeň a radost do všech rolí, které hrajete: jako podnikatel, milenec, přítel... Uspokojte všechna hlediska Vašeho života, aby byl úspěšný.

 

7. Nebojte se požádat o pomoc

Prostě přiznejte, když něco nevíte. Žádání o pomoc rozhodně není projev slabosti. Naopak, je to důkaz toho, že jste poctiví, inteligentní a že vaše ego vám nedovolí dělat věci jenom sám pro sebe. Pamatujte:

 

''Silný jedinec je ten, který žádá o pomoc, když ji potřebuje'' - Rona Barrett

 

8. Upevněte své slabé stránky

Žijeme ve společnosti, která zdůrazňuje potřebu být dobře zaopatřený. Upevnit slabiny, je jen další strategie, jak na úspěch. Hrát, neztratit pozici a vyhrát. Změňte své zaměření na slabé stránky. Vydělávat budete na svých silných stránkách! 

 

''Tím že zdůrazníte své silné stránky, nevymažete ty slabé'' - Timothy Ferris

 

9. Nesnažte se být úplně perfektní

Perfekcionismus je založen na falešném přesvědčení, že pokud budeme všechny věci dělat perfektně, nemůžeme selhat. Snažíte se práci dělat bezchybně a to hlavně kvůli uznání ostatních. Naučte se rozpoznat rozdíl mezi ''dávat do práce to nejlepší'' a ''snažit se být perfektní''. Úspěšné podnikání je běh na dlouhou trať.

 

''Snažit se o perfekcionismus není nejlepší řešení. Je to pouze převaha špatných vlastností, které nám naznačují že věci které děláme nebudou nikdy dost dobré.'' - Julia Cameron

 

10. Přestaňte hrát malicherného

Všichni máme strach z neúspěchu, tak si raději nebudeme hrát na důležitého. Poslouchejte vnitřní hlas. Vaše intuice vám poradí líp, než kdokoliv jiný.  Připravte se i na špatné časy, kdy se vám nebude dařit. Ale pamatujte, bude líp!


"Jestliže máte opravdu strach, je to dobré znamení, a to vám ukáže, co máte dělat.'' - Steven Pressfield

 

11. Vzdejte se závislosti na své vůli

Chcete-li být úspěšní, měli byste jednat rozvážně. Srovnejte své akce s Vašimi cíli. Vytvořte postupy, které zautomatizují ty správné kroky. Zautomatizujte svoje chování a návyky ve stejný čas.

 

12. Nemyslete na to, že vám to zrovna nejde

Nemůžete změnit to, co se právě teď děje. Místo plýtvání energií, stěžování si atd., se naučte přijmout realitu takovou, jaká je.  Souhlaste s tím, jak se právě cítíte a s tím co se právě teď děje. Pokud tak učiníte, bude situace mnohem jednodušší a bude se vám lépe pracovat.

 

''Bez ohledu na to, jaký je právě okamžik, ho prostě přijměte. Pracujte vždy s ním a ne proti němu'' - Eckhart Tolle

 

13. Nezkoušejte být příliš chytří

Buďte odlišní, ale ne z důvodu abyste se lišili od ostatních, ale z důvodu být jiný, úspěšný a dělat věci lépe. Překonejte nechuť využívat osvědčené postupy a dobré rady.  Nesnažte se být chytří, abyste získali souhlas od ostatních, ale zvyšte Vaše sebevědomí.

 

14. Nečekejte na štěstí

Chcete-li být úspěšní, nestačí mít jenom štěstí. Narazíte na dobré i špatné příležitosti, musíte ale být na ně vždy připraveni a ochotni je využít! Při přípravě buďte správný člověk, na správném místě ve správný čas. Šťastní lidé jednají způsobem, který zvyšuje jejich změnu dobrých příležitostí. Buďte vnímaví a optimističtí. Připravte se na své štěstí.

 

15. Myslete na svůj vlastní úspěch

Být úspěšný a cítit se úspěšný, jsou dvě zcela odlišné věci. Dosažení toho, co chtějí ostatní lidé neudělá radost Vám, ale ostatním a to úplně jinak než jste doufali. Úspěch je slovo, které má tisíc významů. Plnění snů ostatních, znamená že jste zradil své vlastní.

 

‘‘Pamatujte na nejdůležitější úspěch: být schopen prožít svůj život vlastním způsobem‘‘Christopher Morley

Logo Můj deníček - Marek Kotala
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Doporučuji

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.