Rození podnikatelé?

Rození podnikatelé?

Jsou někteří lidé rození podnikatelé?

05.10.2014
Robert Kiyosaki
0/5
   ( 0 hlasů)
Robert T. Kiyosaki

"Rodí se lidé jako podnikatelé, nebo se to musejí naučit?" Na tuto otázku mi bohatý táta kdysi odpověděl: "Tahle otázka nemá žádný smysl. Právě tak by ses mohl zeptat, zda se lidé rodí jako zaměstnanci, nebo zda se to teprve učí." Pak pokračoval: "Lidi lze trénovat. Můžeš z nich udělat buď zaměstnance, nebo podnikatele. Jedním z důvodů, proč je víc zaměstnanců než podnikatelů, je skutečnost, že naše školy učí studenty, jak se stát zaměstnanci. Proto tolik rodičů radí dětem, aby šly do školy a pak si našly dobré zaměstnání. Ještě nikdy jsem neslyšel žádného rodiče, který by dítěti řekl: Jdi do školy a staň se podnikatelem."

Zaměstnanci jsou poměrně novým jevem

Zaměstnanci jsou nový fenomén. V zemědělském věku byli lidé většinou podnikatelé. Mnozí byli sedláci a pracovali na králových polích. Král jim nic neplatil. Bylo to právě naopak. Sedlák platil králi za právo obdělávat královy pozemky. Mnozí lidé byli řemeslníci neboli drobní podnikatelé. Byli to řezníci, pekaři, kováři atd. Jejich jména odrážela tuto skutečnost. Proto se někteří lidé jmenují kovář, pekař nebo sedlák. Tito lidé byli podnikatelé a ne zaměstnanci. Děti vychované v podnikatelských rodinách obvykle následovaly své rodiče a stávaly se podnikateli. I to byla záležitost tréninku. Teprve v průmyslovém věku vzrostla poptávka po zaměstnancích. V důsledku toho na sebe vzal stát odpovědnost za všeobecné vzdělání a přijal pruský školský systém, na němž je dodnes založena většina školských systému v západním světě. Studujete-li filozofii pruského školství, brzy zjistíte, že jeho cílem je produkovat vojáky a zaměstnance. . . tedy lidi, kteří plní příkazy a dělají, co je jim řečeno. Pruský systém je velice efektivní systém masové produkce zaměstnanců. I to je záležitost tréninku.


zdroj: Robert T. Kiyosaki - Co máte vědět než začnete podnikat, str.9

Logo Můj deníček - Marek Kotala
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Doporučuji

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.