Proč psát o neúspěších?

Proč psát o neúspěších?

Strach z neúspěchu

10.02.2015
Robert Kiyosaki
0/5
   ( 0 hlasů)
Robert T. Kiyosaki

Mnozí lidé se nikdy nestanou podnikateli, protože se bojí neúspěchu. Rozhodl jsem se napsat o tom, čeho se mnoho lidí bojí, protože si myslím, že vám tím pomohu lépe zjistit, zda je pro vás dobré stát se podnikateli. V žádném případě vás nechci odradit. Chci vám jen poskytnout praktické informace o krkolomné cestě podnikatele. Dalším důvodem je skutečnost, že člověk se učí z chyb. Všichni se učíme chodit tím, že padáme a opět vstáváme. Kdybychom nebyli ochotni riskovat, že upadneme, celý život bychom lezli jako housenky. Největší vadou mnoha knih, zejména knih napsaných univerzitními profesory, je skutečnost, že tyto knihy nepopisují emoce a utrpení, jež podnikatelé prožívají. Tyto knihy nepopisují, co podnikatelé cítí, když jejich byznys zkrachuje, když jim dojdou peníze, když musejí propustit zaměstnance nebo když je pronásledují věřitelé a investoři. Jak by to mohl univerzitní profesor vědět? Jak by to mohl vědět - když v akademickém světě je nejvyšší hodnotou pravidelná výplata, definitiva a znalost správných odpovědí. I tady je to záležitost tréninku. Koncem osmdesátých let jsem byl pozván na kolumbijskou univerzitu, abych udělal přednášku o podnikání. Místo abych hovořil o svých úspěších, mluvil jsem o svých neúspěších a o tom, co jsem se naučil ze svých chyb. Mladí posluchači mi dávali spoustu otázek a zdálo se, že je to opravdu zajímá. Hovořil jsem o obavách, které má každý začínající podnikatel, a o tom, jak jsem se s nimi vyrovnal. Vyprávěl jsem jim o některých nejhloupějších chybách, které jsem udělal, a o tom, jak se právě tyto chyby staly později cennými lekcemi, které bych se nikdy nenaučil, kdybych žádné chyby neudělal. Vyprávěl jsem jim o tom, jak jsem musel zavřít byznys a propustit zaměstnance díky své neschopnosti. A nakonec jsem jim řekl, jak ze mě moje chyby nakonec udělaly finančně svobodného podnikatele, který už nepotřebuje zaměstnání. Myslím, že to byla objektivní a realistická přednáška o tom, čím musí projít začínající podnikatel. Nicméně o několik týdnů později jsem se dověděl, že profesorka, která mě na univerzitu pozvala, byla pokárána vedoucím fakulty. Jeho poslední slova byla: „Na této univerzitě neumožňujeme přednášky neúspěšným lidem."

 

 

Co je to podnikatel?

Teď, když jsem zkritizoval univerzitní profesory, je na čase říci o nich něco dobrého. Jedna z lepších definic podnikatele pochází od harvardského profesora Howarda H. Stevensona, který říká: „Podnikatelský přístup definujeme takto: využívání příležitosti bez ohledu na zdroje, jež máme v současné době k dispozici. " Podle mého názoru to je jedna z nejlepších definic podnikatele. Je stručná ... a brilantní.

 

 

 

zdroj: Robert T. Kiyosaki - Co máte vědět než začnete podnikat, str.12 - 14Logo Můj deníček - Marek Kotala
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Doporučuji

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.