Problém!

Problém!

a jeho řešení.

17.09.2014
Robert Kiyosaki
0/5
   ( 0 hlasů)
Robert T. Kiyosaki

"... Většina bohatých lidí ke svému bohatství přišla tak, že si vybudovala nějaké podnikání. Bill Gates vybudoval Microsoft. Michael Dell založil Dell Computers, když bydlel na studentské koleji. Přesto v historii existovalo jen velmi, ale opravdu velmi málo lidí, kteří skutečně žili v sektoru M. Sektor M je nejlepší prostor k vytvoření opravdového bohatství, ale současně existují i určité bariéry, které většině lidí zabrání v tom do něj vstoupit.

 

Tak za prvé, většina lidí nemá dost hotovosti na to, aby vlastní podnik založila. Dnes přijde takové založení podniku v průměru na 5 milionů dolarů. A za druhé, vybudovat svůj vlastní podnik úplně od nuly zůstává pořád tou nejriskantnější cestou ke zbohatnutí. Pravděpodobnost zániku nově založených podniků během prvních pěti let činnosti je nějakých 90 procent - a když váš nový podnik zanikne, hádejte, kdo právě prodělal 5 milionů? V počátcích svého podnikání jsem takhle "zkrachoval" dvakrát, a i když jsem nikdy přímo nezbankrotoval (a nikdy nedostal žádnou pomoc od státu!), stálo mě to miliony dolarů.

 

Až budete zakládat svůj vlastní podnik, zpravidla je třeba ohlídat, aby všechno pronajaté zařízení a veškerý provozní materiál byly zapacené, aby byli zaplaceni vaši zaměstnanci, vaši dodavatelé, jinak vaše podnikání skončí. Takže, hádejte, kdo nedostane zaplaceno? Vy. Bezprostředně po založení vlastního podniku - a teď mluvím o úspěšném podnikání - se vám klidně může stát, že nedostanete výplatu pět až deset let.

 

Vzpomínáte, jak jsme s Kim spali ve staré hnědé toyotě? Nebyla to legrace. A to jsme mohli hned dostat práci, který by nám bez problému bydlení zaplatila! Jenže my byli dál radši bezdomovci - jakkoli to bylo strastiplné (a věřte mi, že bylo) -, než abychom nastoupili do nějakého zaměstnání, protože jsme věřili svému snu, že se jednou staneme majiteli podniku a budeme žít v sektoru M.

 

Většina lidí nemá duševní, emocionální, fyzické či finanční předpoklady něco takového zvládnout. Může to být drsné, a většinou i je. ... "

 

zdroj: Robert T. Kiyosaki - Byznys pro 21. století, strana 54

Logo Můj deníček - Marek Kotala
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Doporučuji

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.