Pokud jde o odměnu

Pokud jde o odměnu

Podnikatel versus Zaměstnanec

16.02.2015
Robert Kiyosaki
0/5
   ( 0 hlasů)
Robert T. Kiyosaki

PODNIKATEL: hnán hodnotou, orientovaný na týmovou práci

ZAMĚSTNANEC: hnán jistotou, orientovaný na postup v zaměstnanecké hierarchii.

 

Zkrátka a dobře, zaměstnanci chtějí zajištěné zaměstnání v silné společnosti, pravidelný příjem a příležitost stoupat po žebříčku podnikové hierarchie. Mnozí zaměstnanci považují povýšení a titul za mnohem důležitější než peníze. Totéž si myslil můj chudý táta. Líbil se mu jeho titul vedoucího školského odboru, ačkoli nebyl dobře placen. Podnikatel nechce stoupat po korporativním žebříčku; podnikatel jej chce vlastnit. Podnikatel není stimulován výplatní páskou, ale výsledky týmu. Mnozí podnikatelé zakládají byznys, protože mají silný smysl pro hodnoty, jež považují za důležitější než pravidelnou výplatu a zajištěné zaměstnání. V této knize se budeme zabývat hodnotami, které jsou mnohem důležitější než peníze, neboť pro mnoho podnikatelů jsou hodnoty důležitější než peníze. Tito lidé milují svou práci, své poslání. Mnozí podnikatelé se věnují svému byznysu, i když nevydělávají.

 

Bohatý táta říkal:

„Mnozí zaměstnanci milují svou práci jen do té doby, dokud jsou za ni placeni."

 

V této knize se dovíte, že existují tři druhy peněz: kompetitivní peníze, kooperativní peníze a duchovní peníze. Kompetitivní peníze jsou peníze, pro které pracuje většina lidí. Tito lidé soutěží o práci, povýšení a zvýšení platu a bojují proti konkurenci. Kooperativní peníze vydělávají lidé, kteří pracují v síťovém marketingu. V dalších kapitolách se dovíte, jak naše společnost Rich Dad Company rychle rostla s velice málo penězi, neboť pracovala pro kooperativní peníze. Velká část této knihy se zabývá hodnotami a posláním byznysu. Ačkoli všichni víme, že mnozí podnikatelé jsou oportunisté pracující pouze pro kompetitivní peníze, existují také podnikatelé, kteří budují byznys na základě silného poslání a pracují pro duchovní peníze - nejlepší druh peněz. Různé způsoby vedení byznysu Ve Stevensonově článku jsou další dvě zajímavé věci. Howard Stevenson si uvědomuje, že mnoho lidí říká, že podnikatelé nejsou příliš dobří manažeři, ale on sám s tímto názorem nesouhlasí a říká: „Podnikatelé jsou považováni za egocentrické a výstřední lidi, neschopné vést byznys. Nicméně ačkoli mají podnikatelé jiné vedoucí role, schopnost řídit byznys je pro ně naprosto nutná." Přesně tak, Howarde. Jinými slovy, podnikatelé vedou zaměstnance jinak. Následující bod vysvětluje, proč mají podnikatelé jiný styl než zaměstnanci.

 

 

 

zdroj: Robert T. Kiyosaki - Co máte vědět než začnete podnikat, str. 16 - 17
Logo Můj deníček - Marek Kotala
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Doporučuji

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.