Nejslavnější podnikatelé

Nejslavnější podnikatelé

Je škola základ všeho?

10.02.2015
Robert Kiyosaki
0/5
   ( 0 hlasů)
Robert T. Kiyosaki

Možná jste si všimli, že naši nejslavnější podnikatelé nikdy nedokončili školu. K těmto lidem patří například Thomas Edison, zakladatel firmy General Electric; Henry Ford, zakladatel automobilky Ford Motor Company; Bill Gates, zakladatel společnosti Microsoft; Richard Branson, zakladatel firmy Virgin; Michael Dell, zakladatel společnosti Dell Computers; Steven Jobs, zakladatel společností Apple Computers a_Pixar; a Ted Turner, zakladatel rozhlasové stanice C N. Samozřejmě že existují podnikatelé, kteří měli ve škole dobrý prospěch, ale jen málokterý z nich je tak úspěšný jako ti, které jsem právě jmenoval.

 

Přechod ze stavu zaměstnaneckého do stavu podnikatelského

Vím, že nejsem rozený podnikatel. Všechno jsem se musel naučit. V tom mi pomáhal můj bohatý táta. Nebylo to pro mě snadné. Než jsem začal chápat jeho lekce, musel jsem se odnaučit spoustu věcí. Bylo těžké chápat, co mi říká bohatý táta, protože to byl pravý opak toho, co mi říkal můj chudý táta. Kdykoli bohatý táta hovořil o podnikání, vždycky hovořil o svobodě. Kdykoli chudý táta hovořil o škole a zaměstnání, vždycky hovořil o existenční jistotě. Tento rozpor mezi dvěma opačnými názory mi dělal v hlavě zmatek. Nakonec jsem se zeptal bohatého táty: „ Není jistota totéž co svoboda?" Bohatý táta se usmál a řekl: ,Jistota není totéž co svoboda . . . jistota je ve skutečnosti opakem svobody. Čím víc hledáš jistotu, tím míň máš svobody. Největší svobodu mají lidé ve vězení." Pak pokračoval: „Chceš-li svobodu, musíš se vzdát jistoty. Zaměstnanci chtějí jistotu, kdežto podnikatelé chtějí svobodu."

 

Takže na otázku, zda se kdokoli může stát podnikatelem, obvykle odpovídám: „Ano, pokud změní svou filozofii. Pokud touží spíš po svobodě než po jistotě. "

 

 

zdroj: Robert T. Kiyosaki - Co máte vědět než začnete podnikat, str.10 - 11
Logo Můj deníček - Marek Kotala
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Doporučuji

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.