Čím se podnikatelé liší od ostatních lidí?

Čím se podnikatelé liší od ostatních lidí?

Co máte vědět než začnete podnikat

02.10.2014
Robert Kiyosaki
0/5
   ( 0 hlasů)
Robert T. Kiyosaki

Jedním z nejděsivějších dnů mého života byl den, kdy jsem rozvázal pracovní poměr a stal se oficiálně podnikatelem. Toho dne mi bylo jasné, že pro mě skončily pravidelné výplaty, zdravotní pojištění i penzijní program. Už nikdy žádná nemocenská ani placená dovolená. Toho dne klesl můj příjem na nulu. Strach z toho, že už nebudu mít pravidelnou výplatu, byl jedním z nejhorších pocitů, jaké jsem kdy zažil.

Nejhorší bylo, že jsem nevěděl, jak dlouho to bude trvat, než začnu mít pravidelný příjem ... mohlo to trvat roky. Jakmile jsem dal výpověď, okamžitě jsem si uvědomil, proč se většina zaměstnanců nikdy nestane podnikateli. Důvodem je strach ze ztráty pravidelného příjmu. Jen velmi málo lidí se obejde bez peněz delší dobu. Podnikatelé jsou jiní. A jedním z důvodů je jejich schopnost fungovat inteligentně bez peněz.

Podnikatel musí vědět, jak utrácet peníze ikdyž žádné nemá.

Téhož dne vzrostly mé výdaje. Jako podnikatel jsem si musel pronajmout kancelář a sklad, koupit stůl a lampu, nechat zavést telefon, platit cestovní výlohy, hotely, taxíky, jídlo, tužky, papíry, známky, brožury a dokonce i kávu pro kancelář. Musel jsem najmout sekretářku, účetního, právníka, pojišťovacího agenta a dokonce i domovnickou službu. Všechny tyto výdaje za mě dříve platil můj zaměstnavatel. Uvědomil jsem si, jak pro něho bylo nákladné zaměstnat mě.

 

Pochopil jsem, že zaměstnanci stojí mnohem víc než je zřejmé z jejich výplatní pásky. Takže další rozdíl mezi zaměstnanci a podnikatelem spočívá v tom, že podnikatel musí vědět, jak utrácet peníze, ikdyž žádné nemá.

 

zdroj: Robert T. Kiyosaki - Co máte vědět než začnete podnikat, str.7, 8

Logo Můj deníček - Marek Kotala
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Doporučuji

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.