Niterný LEADERSHIP

Niterný LEADERSHIP

Úvod do leadershipu

23.09.2014
Niterný Leadership
0/5
   ( 0 hlasů)
Peter Urs Bender

Většina lidí rozumí pod pojmem "leadership" vedení druhých. Ne však Peter Urs Bender. Podle něho musí správný lídr umět vést především sám sebe, vedení druhých se pak stává přirozenou záležitostí. Důraz klade zejména na "vnitřní", emocionální stránku spolupráce se svými podřízenými, založené v první řadě na motivování a delegování. Autor rozlišuje dva typy lídrů : povrchní lídry, které "pohání" strach, různé tlaky a prvky mimo jejich kontrolu, a niterné lídry, jež motivuje snaha pomáhat, nadšení a touha uskutečnit společné vize. Na cestě k niternému leadershipu identifikuje pět základních kroků:

Pět základních kroků niterného leadershipu:

Poznej sám sebe - urči své hodnoty, motivaci a osobnostní typ.

Formuluj vizi a buď zaujatý - najdi to, co máš rád, a měj rád, co děláš.

Riskuj - buď neustále odvážný.

Komunikuj - přenášej svou vizi na ostatní, efektivně a s důvěrou.

Kontroluj pokrok a výsledky - zjisti, kde jsi, pak se dostaň tam, kam se dostat chceš.

 

Peter Urs Bender uvádí konkrétní doporučení jak tyto kroky úspěšně zvládnout, včetně různých zajímavých historek vynikajících lídrů , provokativních otázek a jednoduchých cvičení, které pomohou osvojit si vlastnosti úspěšných vůdců. Považujete-li se za lídra a potřebujete-li jen trochu povzbuzení, nebo jste-li připraveni udělat první krok v realizaci své vize, pak je pro vás Niterný leadership tím pravým čtením.

 

zdroj: Peter Urs Bender - Niterný leadership, přebal knihy

Logo Můj deníček - Marek Kotala
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Doporučuji

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.