Třetí zásada

Třetí zásada

Ať zlata přibývá

10.02.2015
Nejbohatší muž v Babylóně
0/5
   ( 0 hlasů)
George S. Clason

„Vidíte, že se vám kapsa plní. To znamená, že jste se naučili ukázněně odkládat jednu desetinu výdělku. Naučili jste se také kontrolovat vydání tak, abyste ochránili svůj zvětšující se poklad. Je na čase, abychom uvážili, jak by mohl vydělávat a dále přibývat. Zlato v kapse nás sice uspokojuje, ale nic nevynáší. Ušetřené zlato je jen začátek. Náš úspěch stojí na tom, co zlato vydělá," promluvil Arkád k posluchačům třetí den. „Co udělat se zlatem, aby přinášelo zisk? Já jsem při první investici o všechno přišel. K tomu se ještě vrátím.

 

Tok peněz

První zisk jsem měl, když jsem půjčil peníze výrobci štítů. Agar jednou za rok nakupoval velké množství dovezeného bronzu. Sám neměl dost peněz a tak si zbytek vypůjčil. Byl to poctivý a důvěryhodný muž a peníze vracel s dobrým úrokem, vždycky když prodal štíty. Pokaždé jsem k tomu, co jsem mu půjčil, připočetl a uložil úrok a půjčka mi tak vydělávala. Zvětšoval se můj výdělek i kapitál. Měl jsem radost, že to všechno přijde do mé kapsy. Bohatství totiž nestojí na tom, jak je veliké, ale jak přibývá. V našem případě se jedná o desetinu mzdy a o výdělek, který přináší. Tím se zvyšuje základ. Každý člověk touží po takovém příjmu, který by se nezastavoval. Prostě všichni by měli rádi jisté hmotné zabezpečení. Já jsem nashromáždil ohromný majetek, jsem počítaný k nejbohatším občanům města. Půjčka Agaroví byl můj první krok v úspěšném podnikání. Na základě zkušeností jsem s rozumným uvážením začal rozšiřovat půjčky a jiné investice, protože můj kapitál narostl. Ze začátku jen z malého, ale později z mnoha zdrojů přitékal zlatý pramen do mé kapsy. Všimněte si, že ze skromných výdělků jsem získal řadu zlatých otroků, kteří pro mne pracovali a vydělávali, dokud přírůstek nebyl dostatečný. Zlato přibývá rychleji, když vyděláváte rozumně. Dám vám příklad. Jeden hospodář, když se mu narodil syn, odnesl deset stříbrňáků k bankéři a požádal jej, aby kapitál půjčoval, dokud synovi nebude dvacet let. Dohodli se, že peníze by měly přinášet každý čtvrt rok čtvrtinu své hodnoty. Hospodář vklad věnoval synovi a bankéře požádal, aby úroky také použil na půjčky. Když měl syn dvacáté narozeniny, zašel hospodář za bankéřem, aby se informoval o synovu vkladu. Bankéř mu vysvětlil, že vklad deseti stříbrňáků vzrostl na třicet a půl, protože připočítával úroky, jak se dohodli. Hospodář byl příjemně překvapen, a protože syn peníze nepotřeboval, nechal je uložené. Když bylo synovi padesát, bankéř mu vyplatil sto šedesát sedm stříbrňáků. Otec už tehdy nebyl naživu. Jeho dar se však za padesát let zvětšil o úroky sedmnáctkrát. Z této třetí lekce si zapamatujte pravidlo: ,,Každou odloženou minci investujte, aby vám pomáhala zajistit příjem a pramen bohatství, který by neustále proudil do vaší kapsy. "



zdroj: George S. Clason - Nejbohatší muž v Babylóně, str. 36 - 38

Logo Můj deníček - Marek Kotala
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Doporučuji

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.