Pátá zásada

Pátá zásada

Bydliště je investice

10.02.2015
Nejbohatší muž v Babylóně
0/5
   ( 0 hlasů)
George S. Clason

„Když dá člověk stranou devět desetin výdělku k zajištění existence a na věci pro radost, zjistí, že z toho může ještě část investovat, bez toho, že by to ohrozilo způsob života, na který si zvykl. Jeho finance budou pak přibývat mnohem rychleji," pravil Arkád na úvod pátý den.

 

"Víno z vlastní vinice"

„Mnoho rodin v Babylóně vychovává děti v neúnosných podmínkách. Platí majitelům vysoké nájemné za ubohé byty, kde jsou manželky nešťastné a děti si kromě špinavých dvorů nemají kde hrát. Žádná rodina nemůže mít radost ze života, když nemá nějaké místo s čistým vzduchem, kde by si děti mohly hrát a ženy pěstovat květiny a zeleninu. Muže také potěší fíky z vlastního stromu a víno z vlastní vinice. Když má nějakou usedlost, je na ni hrdý, stará se o ni. To mu dodá jistotu a zvýší jeho snažení. Doporučuji každému muži, aby si opatřil vlastní střechu nad hlavou. Není to nic nemožného, když má dobře uvažující muž vlastní dům. Náš dobrý král přece nerozšířil hradby Babylónu do takové dálky zbytečně Je tu mnoho pozemků, které se dají za přijatelnou cenu koupit. Můžu vás ubezpečit, že bankéři rádi půjčí peníze někomu, kdo chce postavit dům. Na tak chvályhodný účel je potřebná částka okamžitě k dispozici. Když je dům hotov, může dlužník a majitel splácet věřiteli dluh ve stejné výši jako před tím nájem. Za pár let je všechno zaplaceno. Pak je muž spokojen, protože je vlastníkem nemovitosti a jediné vydání bude placení daní. Jeho žena bude častěji chodit prát k řece a pokaždé přinese ve vědru z kozí kůže vodu a zalije všechno, co zasázela na zahrádce. Muž bude pociťovat velké uspokojení z vlastního příbytku a nebude se mu zdát obtížné smířit životní vydání, aby měl více prostředků na splnění svých přání. Tady je páté pravidlo: Mít vlastní dům."

 

 

zdroj: George S. Clason - Nejbohatší muž v Babylóně, str. 40 - 41
Logo Můj deníček - Marek Kotala
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Doporučuji

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.