Čtvrtá zásada

Čtvrtá zásada

Chraň svoje jmění, abys o ně nepřišel

10.02.2015
Nejbohatší muž v Babylóně
0/5
   ( 0 hlasů)
George S. Clason

„Zlato musíme chránit, jinak se vytratí. Musíme se tedy naučit zacházet s malým kontem, než nám bohové svěří větší," řekl Arkád čtvrtý den. „Každého majitele kapitálu láká příležitost, kdy by mohl hodně vydělat investováním do zdánlivě výnosných projektů. Často jej přesvědčují příbuzní a známí, aby se s nimi spolčil. Nejprve si vždy zjistěte, jakou záruku bude vložená jistina mít. Bylo by rozumné nadchnout se ohromným možným ziskem i když je pravděpodobná rovněž ztráta této jistiny? Já tvrdím že ne. Ztráta by byla jen trestem za lehkomyslnost a riskování. Opatrně prověřte solidnost investice, než se rozhodnete vydat peníze. Musíte mít jistotu návratnosti a zisku. Nenechte se zmást romantickými představami o rychlém zbohatnutí. Než svěříte peníze nějakému podnikateli, ověřte si, že bude schopen vám kapitál vrátit. Zjistěte, jakou má pověst, abyste nevěnovali těžce vydělané peníze někomu, kdo si to nezaslouží. Seznamte se také s možným nebezpečím případných ztrát.

 

Dvakrát měř a jednou řeš

Moje první investice byla pro mne ve své době tragédií. Celoroční úspory jsem svěřil zedníkovi Azmurovi. V Tyře ve Fénicii měl nakoupit vzácné šperky. Pak jsme je chtěli se ziskem prodat a rozdělit se. Féničané jsou ovšem známí podvodníci a tak mu prodali jen kousky skla. Moje peníze byly pryč. Dnes vidím, jak jsem byl hloupý, když jsem zedníkovi svěřil koupi šperků. Na základě své zkušenosti vám dám dobrou radu: Nespoléhejte jen na svůj úsudek a nesvěřujte jmění někomu nahodile. Nejlíp uděláte, když se poradíte u odborníků, kteří přicházejí s penězi do styku. Rada je zdarma, a přitom z ní můžete mít velký užitek. Říká se: Dobrá rada nad zlato. Může vás uchránit od zbytečných ztrát. To je čtvrtá zásada, jak se vyhnout prázdné kapse. Je rovněž velice důležitá, protože chrání peněženku, která už se jednou naplnila. Dbejte o svůj majetek a investujte jenom tam, kde o něj nepřijdete. Vklad si můžete v případě nutnosti vyžádat, budete také dostávat slušný úrok. Raďte se s chytrými a upřímnými lidmi. Řiďte se radou zkušených, abyste se vyvarovali nejistých investic. "

 

 

zdroj: George S. Clason - Nejbohatší muž v Babylóně, str. 38 - 40Logo Můj deníček - Marek Kotala
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Doporučuji

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.