Jak drahé je ZDARMA

Taky si namlouváte, že máte svá životní rozhodnutí pod kontrolou? Myslíte si třeba, že nikdy nenaletíte na kouzelné slovíčko "ZDARMA" ? Nebo že lék, který je drahý, je také automaticky účinnější? Tato kniha vám ukáže, že tomu tak není. Při rozhodování nás ovlivňuje spousta skrytých, iracionálních faktorů - od rozbouřených emocí přes společenské zvyklosti a předsudky až po rafinované marketingové triky. Autor Dan Ariely vám na konkrétních, překvapivých příkladech, které jsou podloženy jeho výzkumy, předvede, jak se rozhodovat lépe - a jak už nikdy nesednout marketingu na vějičku.

 

Dan Ariely je profesorem behaviorální ekonomie na prestižní MIT Media Laboratory and Sloan School of Management, expertem Federální rezervní banky v Bostonu a členem Institute for Advance Study v Princetonu. Publikuje v předních vědeckých časopisech i v populárních médiích, jako New York Times nebo Wall Street Journal.

 

"Dan Ariely má geniální dar chápat člověka a jeho chování. Žádný jiný ekonom nedokáže tak dobře vysvětlit skryté důvody, které stojí za našimi rozhodnutími na trhu a v životě. Kniha Predictably Irrational znamená revoluci v našem vnímání světa a sebe samých" - James Surowiecki, autor knihy The wistom of Crowds (Moudrost davů)

Čtení Whitmanových Listů trávy

Čtení Whitmanových Listů trávy

2015-02-10
Jak drahé je ZDARMA
Dan Ariely

Zaklapl jsem knihu a sdělil jsem překvapeným studentům, že příští pátek uskutečním tři veřejná čtení Whitmanových Listů trávy: jedno krátké, jedno středně dlouhé a jedno opravdu obsáhlé. Protože sál má omezenou kapacitu, rozhodl jsem se nabídnout vstupenky v aukci. Rozdal jsem studentům papíry, aby mohli zapsat své nabídky, ale ještě předtím jsem jim položil speciální otázku. . . Poloviny studentů jsem se zeptal, jestli by - čistě hypoteticky - byli ochotni dát mi 10 dolarů za desetiminutovou recitaci. Druhé poloviny jsem se zeptal, jestli by naopak byli ochotni deset minut poslouchat mou recit...

Relativita

Relativita

2014-09-27
Jak drahé je ZDARMA
Dan Ariely

Relativita nám pomáhá se rozhodovat. Někdy ale může připravit hořké chvilky. Proč? Protože ze srovnávání s ostatními pochází i závist a žárlivost. Ne nadarmo se v desateru říká: "Nebudeš dychtit po domě svého bližního. Nebudeš dychtit po ženě svého bližního, ani po jeho otroku, ani po jeho otrokyni, ani po jeho býku, ani po jeho oslu, vůbec po ničem, co patří tvému bližnímu." Tohle přikázání je možná ze všech nejtěžší. Naše psychika je totiž založená na srovnávání a bude nás k porušení tohoto přikázání vždycky svádět. Moderní doba nám to ještě ztěžuje. Vzpomínám si, jak jsem se před lety setkal...

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Doporučuji

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.