Tajemství úspěchu

Tajemství úspěchu

Deset tajemství úspěchu Billa Gatese

04.10.2014
Bill Gates
0/5
   ( 0 hlasů)
Bill Gates

Pečlivá analýza odhaluje deset tajemství, která vysvětlují úspěch Microsoftu a jeho pozoruhodného šéfa. Toto jsou tajemství provozování obchodu podle Billa Gatese:

1. Buďte v pravý čas na pravém místě.

Je snadné omezit úspěch Microsoftu na jedno mimořádné štěstí - uzavření smlouvy s firmou IBM o dodávce operačního systému pro její první osobní počítač . Ale kromě této šťastné náhody je toho ještě mnohem více. Gates si uvědomil význam smlouvy s IBM. Věděl , že může změnit historii osobních počítačů a neúnavně pracoval více než šest měsíců, aby co nejvíce vytěžil ze šance, "kdy měl štěstí".

2. Zamilujte se do technologie.

Jedním z nejdůležitějších aspektů pokračujícího úspěchu Microsoftu jsou Gatesovy technologické znalosti. Zachovává si kontrolu nad hlavními rozhodnutími v této oblasti. Při mnoha příležitostech viděl budoucí směr technologie jasněji než jeho soupeři . Byl také a je připraven vést ostatní.

3. Neberte zajatce.

Gates je nelítostný konkurent. Ve všem, co dělá , jej popohání touha po vítězství. Z tohoto důvodu je velmi nekompromisním vyjednavačem . Nedělá žádné cavyky a otevřeně hovoří o bankrotujících konkurentech.

4. Přijímejte jen velmi chytré lidi.

"Lidé s vysokým IQ" je pojem Microsoftu pro velmi chytré lidi. Gates od samého začátku vždy trval na tom, aby společnost vyžadovala jen nejlepší mozky. Technologické hlupáky netrpí. Lidé jeho přístup občas považují za elitářský a kritizují jej. Ale má řadu pozitivních účinků . Společnost díky ní může přijímat mnoho bystrých studentů přímo z vysoké školy, které do Microsoftu mimo jiné přitahuje vyhlídka práce s těmi nejlepšími.

5. Naučte se přežít.

Gates připouští, že s ním konkurenti prohráli většinu obchodních bitev kvůli vlastním chybám. On sám se umí dobře vyhýbat medvědím pastem, do nichž jiní padají, a využívá příležitostí, které vyplynou z chyb druhých.

6. Neočekávejte poděkování.

Bill Gates ví, jak je důležité mít přátele na vysokých místech. Přes probíhající bitvu s americkými protitrustovými omezeními Gates vyhledával šéfy společností Fortune 500, pořádal fóra šéfů v Seattlu a jiných městech Spojených států.

7. Staňte se vizionářem.

Bill Gates je novým typem obchodního vůdce. Řadu let opakovaně prokazoval, že on sám je fenomén, který se v počítačovém průmyslu nejvíce blíží věštci . Jeho hluboké chápání technologie jako jedinečného způsobu sestavování dat mu poskytuje zvláštní schopnost objevit budoucí trendy a účelně řídit strategii Microsoftu. To také vyvolává úctu u fanoušků jeho firmy a zastrašuje konkurenty.

8. Zabývejte se všemi možnostmi.

Klíčovým prvkem úspěchu Microsoftu je Gatesova schopnost řídit velké množství projektů najednou. Gates sám je originální člověk plnící mnoho úkolů najednou. Říká se o něm také, že je schopen vést několik různých technických rozhovorů současně . Tato pozoruhodná schopnost se odráží v přístupu společnosti. Znamená to, že neustále zkoumá nové trhy a nové softwarové aplikace. Zabraňuje tím, aby společnost přišla o příští "velkou věc ".

9. Vybudujte společnost "bajtové" velikosti.

Microsoft zůstává poměrně malou společností, přestože její tržní hodnota je obrovská. Uvnitř se společnost dělí na menší jednotky, aby bylo zachováno optimální podnikatelské týmové prostředí. Někdy je změna tak rychlá, že se zdá, jako by Microsoft vytvářel nové divize téměř každý týden. Gates také spoléhá na udržení jednoduché struktury, která by mu umožnila držet společnost pevně v rukou. Občas se mu zdá, že komunikační spoje jsou poněkud přetížené nebo podrážděné, a pak neváhá a strukturu zjednoduší.

10. Nikdy nespouštějte oči z míče.

Gates se drží na vrcholu své profese více než dvě desítky let. Stal se nejbohatším mužem na světě. To není špatný výsledek pro člověka, který má jen něco přes čtyřicet. Ale navzdory všemu obrovskému bohatství a úspěchu se u Gatese neprojevují žádné známky zpomalení. Podle jeho vlastních slov ho popohání "skrytý strach", že zmešká příští velkou věc. Nemá v úmyslu opakovat chyby jiných dominantních počítačových společností , jako jsou IBM a Apple.

Logo Můj deníček - Marek Kotala
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Doporučuji

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.