Síla podivínů

Síla podivínů

IT experti

09.02.2015
Bill Gates
5/5
   ( 1 hlasů)
Bill Gates

Z kolébky digitální revoluce se vynořil nový druh obchodního vůdce. Přicházeli podivíni a Bill Gates stál v jejich čele. Gates je hlavním projevem a reprezentantem „síly podivínů". Jeho vlastní vzestup ke slávě a štěstí zosobňuje změnu v obchodní konstelaci. Kdysi nemoderní techničtí experti ve společenské Americe se v důsledku počítačové revoluce dostali do popředí. Možná vůbec poprvé byla k porozumění strategickým možnostem, které odvážný nový svět informačních technologií otevřel, důležitá vysoká úroveň technického chápání. Tradiční všestranní vedoucí pracovníci nestačili. Mnozí ještě neumí zacházet s počítačem na svém stole, natož s programem. Noví podnikatelé ze Silicon Valley se od nich liší i jinak - nenosí obleky. Pracovníci IBM v modrém, kteří vládli počítačovému byznysu celá desetiletí, byli najednou přechodem ze střediskových počítačů k osobním vyvedeni z rovnováhy.

 

Velký Bill

Na prahu změn stál Bill Gates připravený zavést nové paradigma. Ale Gates a Paul Allen, jeho přítel ze střední školy a partner při vyvíjení počítačového jazyka, se od pracovníků IBM velmi lišili. Mladý Gates se silnými brýlemi, lupy a akné a Allen s dlouhými vlasy a střapatými vousy byli pro Američany ztělesněním karikatur šprtů, které znali ze školy. Ještě významnější bylo, že se pronikavý intelekt a vysoká technická odbornost poprvé střetly s neuspokojivou situací v americké společnosti. Běžným mýtem v americké obchodní společnosti bylo, že k tomu, aby se podnikání dařilo, stačí odvaha, odhodlání, štěstí a tvrdá korupce. Inteligence nebyla považována za významný faktor. Naopak někdy se měla za handicap, zvláště když ji doprovázela určitá společenská neohrabanost a výstřednost. Nové počítačové zázračné děti podle Randalla E. Strosse nebyly vůbec v souladu s tradicí zaměřenou proti intelektu. „Slovník se mohl změnit - intelektuálové v padesátých letech, podivíni v sedmdesátých - ale poselství je stejné. Mozky jsou nevýhoda, a ne přínos." Do sedmdesátých let byli americkými obchodními hrdiny lidé jako Lee Iacocca, šéf Chrysleru - spíš John Wayne než Peewee Herman. Ale najednou s vzestupem Microsoftu a Apple začali obchodní svět dědit podivíni. Začala éra síly podivínů.

 

 

 

Zdroj: Bill Gates a Byznys - 10 tajemství nejbohatšího obchodního magnáta na světě, strana 32, 33

Logo Můj deníček - Marek Kotala
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Doporučuji

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.