Klíčový je nedostatek znalostí

Klíčový je nedostatek znalostí

Obrňte se proti Číňanům během deseti minut

27.09.2014
49 Marketingových tajemství
0/5
   ( 0 hlasů)
John Blakeney

Okamžitě po tragických událostech z jedenáctého září začala média v celé zemi vyprávět příběhy o traumatech zakoušených veřejností. Úroveň informovanosti americké společnosti mohla být charakterizována jako nedostatečná. Zcela zde platilo staré pravidlo 80/20. Asi 80 procent populace nemohlo uvěřit, že se na americké půdě mohla taková věc vůbec stát, zatímco zbylých 20 procent cítilo, že nějaký útok na Ameriku byl pouze otázkou času. Proč takový nepoměr? Proč někteří věděli něco, o čem většina neměla ani ponětí?

Nedostatek znalostí

V dnešním byznysu existuje ten samý nepoměr 80/20. Podívejte se na tyto statistiky z roku 2005: v USA bylo založeno 672 tisíc malých podniků a 545 tisíc z těchto podniků - tedy 80 procent - zkrachovalo. Proč? Jaký je rozdíl mezi podnikem, který přežije, a tím, který padne? Fakta poukazují na neobyčejný nedostatek znalostí o měnícím se okolním prostředí. Uvedu jeden příklad neustále se měnícího světa. Všimli jste si někdy, že 90 procent výrobků, které si kupujete, je vyráběno (domácí potřeby, oblečení, elektronika, automobily - a mohli bychom pokračovat donekonečna!)? Uvědomili jste si, že na internetu můžete koupit skoro cokoli, na co si jen pomyslíte, z jakéhokoli místa na planetě, v jakoukoli dobu a nechat si to doručit kamkoli se vám zachce? Zaznamenali jste, že když voláte do firmy kvůli podpoře, pomáhají vám lidé z jiné země? Věděli jste, že služby, na kterých závisíte, jako kreditní karty, pojišťovny, účetní firmy, právnické kanceláře a letecké společnosti, využívají zaměstnance v jiných zemích pro provádění časově náročných aktivit, jako je průzkum, analýzy a podpora zákazníků? Tušili jste, že v roce 2007 se platy outsourcovaných pracovníků pohybovaly mezi 1,35 a 5,85 dolaru měsíčně (a ti jsou většinou velice vděční za práci, kterou dělají)? Věděli jste, že když v roce 1776 bojovala kontinentální americká armáda generála George Washingtona za nezávislost Spojených států na Anglii, dostávala mzdy ve výši osm dolarů měsíčně? Porovnejte osm dolarů měsíčně v roce 1776 s 1,35 dolary měsíčně v roce 2007. Dokážou si to Američané spočítat? Kolik budete vydělávat za tři roky? Kdo jiný bude rád dělat vaši práci za méně peněz ? Wal-Mart přijímá nové lidi. Věděli jste, že velké americké společnosti jako General Motors a Ford (a další), které působí po celém světě, přišly v loňském roce o stovky miliard dolarů? Současně neustále ruší a budou dále rušit desítky tisíc pracovních míst. A tušíte, proč o všechny ty peníze přišly?

Peníze a síla

I přes veškerou svou sílu, peníze a politický vliv udělali jednu prostou chybu v plánování, když ignorovali změny svého odvětví, zákazníků a konkurence jak v Americe, tak po celém světě . Věděli jste, že ty tajné informace, které výrobci aut (a jiné podniky) potřebovali znát, aby zabránili miliardovým ztrátám svých podniků, měli přímo před očima? Podobně jako společnosti s miliardovým obratem ignoruje i osmdesát procent malých podniků ty samé skryté informace, které jsou klíčem k příležitostem a budoucí ekonomické stabilitě firmy. Chápete, co mají tyto tři věci společného? Slabé povědomí veřejnosti o hrozbě 11. září, osmdesát procent krachujících malých podniků a miliardové ztráty globálních společností: oni všichni postrádali tajné informace. Tyto tajné informace jsou následující: Amerika je dnes výrazně ovlivňována ekonomickým děním v ostatních zemích a žádný rozumný podnikatel si jej nemůže dovolit nadále ignorovat.


zdroj: Ron Finklestein - 49 marketingových tajemství, str.124, 125.

Logo Můj deníček - Marek Kotala
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Doporučuji

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.